صنعت سنگ ایران در سوگ رئیس

ابوالقاسم شفیعی رئیس انجمن سنگ ایران دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت. نمایشگاه بین المللی سنگ ایران این واقعه دردناک را خدمت خانواده محترم ایشان و تمامی اهالی صنعت سنگ ایران تسلیت می گوید.

مسئولیت معدنکار در برابر زمین

معاون دفتر حفاظت و حمایت منابع طبیعی: توسعه اقتصادی به آن معنی نیست که معدنکار هر طور که بخواهد با زمین برخورد کند. او باید توجه داشته باشد که با برداشت هر ماده معدنی در برابر حفاظت از زمین نیز مسئول است و بعد از فعالیت معدنی باید آن منطقه را دوباره به حالت اولیه خود برگرداند و در راستای آبادی آن منطقه گام بردارد.

حقوق دولتی معادن به قیمت پایه سال ۹۷

رییس خانه معدن ایران: شورای عالی معادن با تایید وزیر صنعت، معدن وتجارت میزان حقوق دولتی معادن برای سال ۹۸ را براساس قیمت پایه سال ۹۷ مصوب کرد.

اجرای قانون جدید چک راه حلی موثر در کاهش پرونده‌های قضایی

اگر دستگاه قضایی به فکر کاهش پرونده‌های ورودی و نیز کاهش صف‌های طولانی دادگاه‌ها است، باید عزمی جزم در اجرایی شدن قانون جدید چک داشته باشد.

توجه به احیای معادن متروکه

مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران: خوشبختانه در کشور اقداماتی برای فعال‌سازی معادن کوچک و متوسط صورت گرفته است. به‌طور مثال در طرح احیای معادن کوچک و متوسط، فهرست تمامی این معادن تهیه و مواردی که متوقف‌شده بودند بررسی شده است.

١١٧ واحد فرآوری مواد معدنی در آذربایجان‌غربی

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی: ١١٧ واحد فرآوری مواد معدنی سنگ، شن و ماسه با هدف جلوگیری از خام فروش مواد معدنی در این استان فعال است.

معاوضه زمین دولتی با آپارتمان درون شهرها

معاوضه زمین‌های دولتی با پروژه‌های مسکونی نیمه ساز بخش خصوصی که درون شهرها قرار دارد با هدف واگذاری به متقاضیان مصرفی در بخش مالکیت و اجاره، برنامه جدید وزارت راه و شهرسازی است.

ضرر معادن با حضور بلندمدت کرونا

کارشناس معدن: در ادامه درصورتی‌که ویروس کرونا و شیوع آن در کشور طولانی شود اثرات آن به بازار مواد معدنی نیز خواهد رسید.

آمریکا بخشی از منابع بانک مرکزی را از تحریم معاف کرد

رئیس کل بانک مرکزی: طبق اعلام سفیرسویس، ظاهراً دولت آمریکا معافیت لازم درمورد استفاده بخشی از منابع ارزی بانک مرکزی ایران رابرای تأمین واردات کالاهای اساسی و دارو صادر کرده است.

رشد ۱۵۷ درصدی شرکت در نمایشگاه های خارجی

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با اشاره به اجرای قانون اساسنامه شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی مبنی بر برگزاری نمایشگاه ها در داخل و خارج از کشور گفت: برگزاری نمایشگاه در خارج و داخل کشور از مهم ترین وظایف شرکت سهامی محسوب می شود؛ از این رو در سال جاری میانگین متراژ اختصاص یافته به فضاهای نمایشگاهی در مقایسه با سال گذشته، در حدود شانزده درصد افزایش یافت.

۱.۲ میلیارد دلار طرح بخش معدن آماده افتتاح

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت: اکنون ۳.۵ میلیارد دلار طرح برای راه اندازی روی میز مقام های ارشد کشور قراردارد که ۱.۲ میلیارد دلار این طرح ها در بخش معدن وصنایع معدنی آماده افتتاح و یا در آستانه بهره برداری قرار دارد.

بیش از ۹۵ درصد احیای معادن کوچک اجرایی شد

آمار منتشر شده از سوی سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حاکی است: افزون بر ۹۵ درصد برنامه احیای معادن کوچک مقیاس در ۱۱ ماهه امسال شکل اجرایی به خود گرفت.

آغاز ثبت‌نام طرح اقدام‌ملی مسکن از ۱۷ اسفند

معاون وزیر راه و شهرسازی: ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از شنبه ( ۱۷ اسفند) در ۵ استان آغاز می‌شود.

ظرفیت‌های معدنی شهرستان هشترود

فرماندار شهرستان هشترود، با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی، معدنی و گردشگردی شهرستان، گفت: طی پنج سال آینده وضعیت شهرستان هشترود تغییر یافته و در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت.

۱۴۳ معدن کوچک مقیاس احیا شد

طبق اعلام مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس، تا پایان بهمن امسال، ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس احیا شده است.

اتصال کارآفرینان به بازارهای جهانی

آیین‌نامه‌ای تحت عنوان آیین‌نامه حمایت از کارآفرینان به هیات دولت فرستاده شده است. تدوین‌کنندگان آن سعی کرده‌اند با در نظر گرفتن مشوق‌هایی کارآفرینی را ترویج کنند.

ثبت اعتراض متقاضیان طرح ملی مسکن سقف زمانی ندارد

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با اعلام این‌که ثبت اعتراض متقاضیان طرح ملی مسکن سقف زمانی ندارد،گفت:برای تکمیل مدارک توسط متقاضیان مهلت دوباره در نظر گرفته می‌شود.

واردات ۴ میلیون حلقه لاستیک کامیون با ارز دولتی

رئیس انجمن تولید کنندگان تایر با گلایه از اینکه حدود سه ماه هست که بانک مرکزی ارزی به کارخانه‌های تایرسازی اختصاص نداده است،گفت: برای نوسازی خطوط تولید تنها پنجاه میلیون دلار برای تمام تولیدکنندگان تایر کافی است.

تمامی مرزهای مبادلاتی ایران به عراق باز است

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق:‌ تمام مرزهای صادراتی ایران به عراق باز است و هیچ خللی در روند صادرات کالا به این کشور وجود ندارد.

آشپزخانه‌های معدنی تعطیل‌پذیر نیستند

رییس خانه معدن ایران ضمن اشاره به اینکه اکثر محیط‌های کارگری بخش معدن در مناطق کوهستانی قرار دارند، تاکید کرد: بایستی با امن کردن فضای معادن مانع از رسوخ و شیوع این ویروس شد؛ ضمن اینکه ایجاد فضای سالم برای رستوران‌ها و امور تغذیه‌ای این معادن ضروری است.

تعداد: 1147
جستجو