تهاتر ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان مجاز شد

حذف تهاتر ارز صادرکنندگان با واردکنندگان از روش‌های قابل قبول بازگشت ارز حاصل صادرات توسط بانک مرکزی، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تهاتر ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان را مجاز اعلام کرد.

طرح مانیتورینگ معادن در شهرستان تکاب

سرپرست فرمانداری شهرستان تکاب: طرح مانیتورینگ معادن و پایش محموله‌های معدنی جهت ساماندهی وضعیت تولید و استخراج مواد معدنی و سنگ به ‌زودی در تکاب اجرا خواهدشد.

انجام ۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: امسال در ۶ ماهه نخست ۵۰ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی (شناسایی، پی جویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی) انجام شد که این رقم تاپایان سال به ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع خواهد رسید.

تحویل زمین برای ساخت مسکن ملی به ۱۳۵ هزار متقاضی

وزیر راه و شهرسازی: تاکنون ۱۳۵هزار متقاضی مسکن ملی زمین تحویل گرفتند و در حال ساخت مسکن هستند و ۲۶۵ هزار نفر هم به پروژه‌ها معرفی و بعد از تشکیل پرونده به پروژه متصل می‌شوند.

علت نابسامانی در بازار مسکن

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عملکرد ضعیف دولت و وزارت راه را علت نابسامانی های بازار مسکن دانست و گفت: مجلس به صورت جدی پیگیر ایجاد ثبات در این بخش است.

آغاز ساخت ۵۰۰۰ مسکن محرومان گیلان توسط ستاد اجرایی فرمان امام

پروژه ۴۰ هکتاری «مسکن برکت» با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در سفیدرود رشت آغاز شد.

تداوم حرکت صعودی قیمت‌ها در بازار مسکن

بررسی جدیدترین آمار تحولات مسکن حاکی از آن است که بازار روند افزایش قیمت مسکن حدود ۱۰ درصدی ماهانه خود را همچنان طی می‌کند.

رفع نیاز کشور به خودروهای کشنده سنگین و جرثقیل تلسکوپی از سوی دانش بنیان‌ها

یکی از شرکت‌های دانش بنیان با بومی سازی تولید خودروهای کشنده سنگین و جرثقیل تلسکوپی ۵۵ تن، خط تولید آن را با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازی کردند تا بتوانند ناوگان فرسوده کشور در زمینه این صنعت را به روز رسانی کند.

بخش معدن بدنبال تعمیق ارتباط با دانشگاه‌ها

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت: امروز بخش معدن وصنایع معدنی در اندیشه ارتباط عمیق با دانشگاه‌هاست و تحقیقات کاربردی که بتوان نیازهای صنعت را برطرف کرد، مورد درخواست است.

معادن کرمان در خدمت سنگبری های اصفهان

ذخایر گسترده معادن سنگ‌های تزئینی کرمان یکی از مهمترین منابع اقتصاد غیرنفتی محسوب می‌شود اما عدم حمایت از صنعتگران موجب شده که چرخ این صنعت در کرمان نچرخد.

وجود ۴۱۰ معدن در استان زنجان

معادن در کنار لطمه هایی که گاهی به محیط زیست می زنند، منابع ثروت و توسعه بوده و در صورت بهره برداری صحیح در اشتغالزایی نیز سهم قابل قبولی خواهند داشت.

مالیات بر ارزش افزوده؛ مالیاتی که تولیدکنندگان را زمین گیر کرد

مالیات بر ارزش افزوده که قرار بود مالیاتی بر مصرف باشد، به باری بر گرده تولیدکنندگان تبدیل شده و حالا طرح مجلس برای افزایش یک درصدی آن، می تواند منجر به تشدید فشار بر بخش مولد اقتصاد شود.

سامانه ملی اشتغال و کسب و کار راه اندازی شد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی سامانه ملی اشتغال و کسب و کار در کشور خبر داد.

می‌توانیم در صادرات موفق باشیم

مواد اولیه و کالاهای رسوب کرده در گمرک کشور به‌دلیل موانع موجود برای ترخیص آنها در شرایطی که تولیدکنندگان داخلی به آنها نیاز دارند، خود می‌تواند شاهدی بر این مسئله باشد که ما در بحث صادرات نیز با همین نوع مشکلات و نبود مدیریت‌ها روبه‌رو هستیم.

آشنایی با سنگ‌های ساختمانی تایل و اسلب

سنگ ها دارای رنگ های مختلفی هستند که با توجه به جنس مقاومی که دارند، کاربردهای متنوعی داشته اند. سنگ ها به عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح برای ساختمان ها به شمار می روند که از گذشته تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند.

وصول حقوق دولتی معادن کهگیلویه و بویراحمد ۱۸ درصد رشد داشته است

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد: امسال وصول حقوق دولتی معادن، نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بیش از ۱۸ درصد رشد داشته است.

۱۴۷ معدن در هفت ماه احیا و فعال سازی شد

بررسی گزارش هفت ماهه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس نشان می‌دهد که از ابتدای امسال، ۱۴۷ معدن در سراسر کشور راه‌اندازی مجدد شد.

۴۷۶ معدن در خراسان رضوی نیمه‌فعال هستند

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی: هم‌اینک ۴۷۶ معدن از مجموع ۹۰۲ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی در این استان به صورت نیمه‌فعال تا راکد هستند.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت، «اصغر مصاحب» به ‌سمت سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران منصوب شد.

خیری اردکانی چهار هزار مترمربع سنگ ساختمان مددجویان را تامین کرد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اردکان: یکی از نیکوکاران چهار هزار مترمربع سنگ ساختمان برای ساخت یا تعمیر ۳۰ باب منزل مسکونی مددجویان این شهرستان را تامین کرد.

تعداد: 2103
جستجو