تحویل زمین برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکن ملی

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: بنیاد مسکن برای ساخت ۵۲ هزار واحد مسکونی در طرح مسکن ملی، زمین‌های جدیدی را تحویل گرفته و ساخت ۶ هزار واحد مسکونی در استان‌های مختلف را آغاز کرده است.

قانون روی زمین ماند/ رفع سوء اثر چک با جعل هویت دارنده چک برگشتی!

در قانون جدید چک که سال ۹۷ به تصویب رسید، تنبیه‌های سنگینی برای صادرکنندگان چک برگشتی لحاظ شد، از این رو، رفع سوء اثر چک‌های برگشتی بازار داغی برای مافیای رفع سوء اثر ایجاد کرده است.

نرخ مالیات بر خانه‌های خالی افزایش می یابد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: پیش نویس طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم تدوین شده، یکی از ویژگی های طرح، افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی است تا از این طریق، خانه های خالی از سکنه توسط مالکان به بازار تزریق شود.

معادن سنگ تزئینی با مطالبه حقوق دولتی تعطیل نشدند

مدیرکل دفتر نظارت امور معدنی وزارت صنعت: هیچ معدن سنگ تزئینی در کشور صرفاً بدلیل مطالبه حقوق دولتی تعطیل نشده است. عدم وجود بازار فروش، معارضین محلی، اختلافات داخلی فی مابین شرکاء و عدم کیفیت ماده معدنی از جمله تعطیلی معادن است.

باید سوداگران را از بازار مسکن بیرون کنیم

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: باید سوداگران را از بازار مسکن بیرون کشیده و فقط کسانی در بازار مسکن بمانند که مصرف کننده هستند.

پروانه ساخت در بافت فرسوده تهران رایگان است

به منظور ایجاد مشوق برای نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری، صدور مجوز ساخت در بافت فرسوده تهران رایگان است و در سایر شهرها به طور میانگین ۷۵ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

ماشین‌آلات معادن از هپکو تأمین شود

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در نامه‌ای به رئیس خانه معدن، استفاده حداکثری از امکانات شرکت هپکو برای تأمین قطعات و تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش معدن را خواستار شد.

۱۰ رایزن بازرگانی ایرانی آماده برای اعزام به کشور‌های هدف

مدیرکل سازمان توسعه تجارت: تا پایان امسال بین ۱۰ تا ۱۵ رایزن بازرگانی به کشور‌های مختلف اعزام خواهیم کرد.

مدیریت آب، عقب‌تر از فعالیت معدنکاری

مدیر گروه معدن و محیط‌زیست دانشگاه تهران: معدنکاری با حفظ محیط‌زیست و منابع آب، هیچ منافاتی ندارد، به‌شرط اینکه از روش‌های سنتی دوری کنیم. اگر معدنکاری با هدف توسعه پایدار و به صورت معدنکاری سبز انجام شود، می‌تواند فرصتی برای رشد منطقه فراهم کند.

فعالیت دوباره کارخانه سنگبری روستای گنبد

فرماندار تکاب: با جذب سرمایه‌گذاری و تلاش در جهت بسترسازی برای احداث واحدهای جدید و احیای واحدهای راکد، ۱۱۵ شغل واقعی در ماه‌های اخیر ایجاد شده که نمودی از آغاز جهش تولید طی سال جاری در این شهرستان است.

کاهش فرایند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید

دبیر شورای معادن استان کرمان: بمنظور تحقق شعار سال یعنی جهش تولید موفق به کاهش فرایند بازه زمانی صدور مجوزها در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری شده و از طریق این پنجره ، نگاه ایجاد شهرک های تخصصی را به صورت پایلوت دنبال کردیم.

برخی قوانین حوزه تولید دست و پاگیر است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی: برخی قوانین قدیمی و دست و پاگیر مرتبط با حوزه تولید، واحدهای اقتصادی را با مشکل مواجه کرده است.

انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در بخش صنعت و معدن

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت: از ابتدای امسال تاکنون حدود دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق از طریق بخش صنعت و معدن منتشر شده است.

خام فروشی معادن را از عیار انداخت

مازندران با داشتن حدود یک میلیارد تن ذخایر معدنی،گنجینه‌ای است که به دلیل خام فروشی نتوانسته به جایگاه مطلوب برسد و سرمایه‌گذاری در این حوزه و فرآوری، جهش تولید در استان را شتاب می‌بخشد.

اتفاقی جدید در حوزه نوسازی ماشین‌آلات معدنی

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با اعلام برنامه‌های این شرکت در سال جاری با توجه به افزایش سرمایه‌ صورت گرفته برای صندوق، به تشریح اصلی‌ترین مشکل حوزه معدن کشور برای اکتشاف و استخراج پرداخت و از اقدام برای نوسازی ماشین‌آلات معدنی خبر داد.

بانک‌ها بزرگترین سوداگران بازار مسکن

یک کارشناس مسکن: مسکن بهشت سوداگران و پولشویان است و بزرگترین سوداگران در بازار مسکن کشورمان بانک ها هستند، در دنیا از ما به التفاوت خرید و فروش مسکن مالیات گرفته می شود و همین امر باعث عدم سوداگری در این بازارها می‌گردد.

صنعت خودرو با دانش بنیان‌ ها تقویت می‌شود

عضو اتاق بازرگانی ایران: در شرایطی که صنعت خودرو با تحریم رو به رو است، می‌توان با همکاری مجموعه‌ های دانش بنیان نسبت به تولید قطعات خاص اقدام کرد.

بازار سنگ را به نفع ترکیه خالی نکنیم

این کارشناسان با اشاره به تجارب کشورهای موفق دنیا مطرح می‌کنند، کشورهایی از جمله ایتالیا و اسپانیا که در این حوزه مزیت نسبی دارند، حدود ۵۰ درصد دست به خام‌فروشی زده و توانسته‌اند نیازهای بازار جهانی را تامین کنند.

۱۰درخواست بخش خصوصی برای جهش تولید

هفته گذشته آیین روز ملی صنعت و معدن برگزار شد و به همین مناسبت تشکل‌های فراگیر بخش خصوصی کشور برای کاهش مشکلات در حوزه تولید خواسته‌های خود را در قالب بیاینه‌ای عنوان کردند.

گردشگری معدن، صنعتی پاک و درآمدزا

آیدین زینال زاده: صنعت گردشگری، صنعت پاک و درآمدزایی است و در دنیا خیلی از معادن هستند که در کنار استخراج و بهره‌برداری از مواد معدنی کار گردشگری نیز انجام می‌دهند.

تعداد: 1548
جستجو