در تولید لاستیک‌های سنگین خودکفا می‌شویم

وزیر صنعت: چهار طرح دیگر در تولید لاستیک‌ سنگین داریم که تا دو سال دیگر در این حوزه به خودکفایی می‌رسیم. البته در حوزه تولید لاستیک‌های خودروهای سواری سبک تقریبا به خودکفایی رسیده‌ایم.

سازمان زمین شناسی به دنبال اکتشاف ذخایر پنهان

رییس سازمان زمین‌ شناسی و اکتشافات معدنی: این سازمان نگاه خود را نسبت به گذشته تغییر داده و دیگر به دنبال اکتشاف در سطح نیستیم بلکه به دنبال اکتشاف در عمق و ذخایر پنهان در کشور هستیم.

بخش معدن، عرصه‌ای برای همکاری ایران و عمان

نایب رییس کمیسیون خدمات فنی و مهندسی و سرمایه‌گذاری اتاق مشترک ایران و عمان معتقد است: امروز بخش معدن به منزله عرصه نوینی برای توسعه همکاری میان تهران - مسقط محسوب می‌شود و زمینه‌ساز ارتقای مبادلات بین دو کشور به حساب می‌آید.

مشکلات صادرکنندگان افزایش یافت

رییس اتاق بازرگانی ایران: وضع قوانینی مانند منوط شدن بازگشت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان به بازگشت ارز حاصل از صادرات آن هم بدون توجه به فرآیند پیچیده و طولانی بازگشت ارز با توجه به تحریم‌های بین المللی، مشکلات صادرکنندگان را افزایش داده است.

همفکری با تشکل‌ها نیاز شورای عالی معادن

حاضران در نشست شورای سیاستگذاری خانه معدن ایران بر لزوم همفکری و هم اندیشی شورای عالی معادن در دوره جدید فعالیت خود با تشکل‌ها و فعالان این بخش تاکید کردند.

۵ محدوده مستعد معدنی در چهارمحال و بختیاری

معاون معدن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از وجود و شناسایی ۵ محدود معدنی در این استان خبر داد.

رنج آذربایجان غربی از نبود واحدفرآوری در معادن

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از نبود واحد فرآوری مناسب در بخش معادن استان با وجود ظرفیت بالای این بخش انتقاد کرد.

تامین مالی، راه‌حل مشکل معدن‌کاران

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: در واقع کلید حل مشکل معدنکاران در بحث تامین مالی است. متاسفانه فعالان معدنی برای اینکه سفارش لازم را به تولیدکننده‌های داخلی بدهند بیشتر در تامین منابع مالی دچار مشکل هستند.

کلید رشد معدن در دست قانون‌گذار

دبیر انجمن سنگ ایران: در گذشته متاسفانه قانون معادن و آئین‌نامه اجرایی آن توسط حوزه معاونت معدنی در وزارتخانه عملیاتی و اجرایی نشده است بنابراین اگر امروز کسی می‌خواهد به مجلس ورود کند باید حداقل در بخش معدن و صنایع معدنی متخصص و متعهد باشد.

برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در بیرجند

دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران از برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند خبر داد و گفت: ۲۸۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.

افتتاح کارخانه سنگ در شهرستان نیمروز

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی کارخانه تولید و فرآوری سنگ ساختمانی با حمایت صندوق کارآفرینی امید در شهرستان نیمروز این استان با حضور زنگنه معاون امور اقتصادی استاندار به بهره‌برداری رسید.

ارزش معادن کشور ۲۲ میلیارد دلار است

وزیر صنعت، معدن و تجارت: ارزش کل معادن و صنایع معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار است.

آئین نامه اجرایی رفع موانع تولید ابلاغ شد

اسحاق جهانگیری آئین نامه اجرایی ماده ۶۱ الحاقی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موضوع تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را ابلاغ کرد.

بهین‌یاب نیازمند جراحی اساسی است

رحیم بنامولایی: متأسفانه وجود اطلاعات نادرست در سامانه بهین یاب وزارت صنعت باعث رواج دلالی شده و رشد قیمت کالا‌ها شده و این سامانه نیازمند جراحی اساسی است.

معرفی ۳۰۰ هکتار زمین برای مسکن فرهنگیان

معاون مسکن و ساختمان از معرفی حدود ۳۰۰ هکتار زمین توسط وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مسکن فرهنگیان خبر داد و گفت:‌ برخی از این اراضی کاربری غیرمسکونی دارند.

نوک تحریم ها متوجه تجارت خارجی ایران است

رئیس سازمان توسعه تجارت: همیشه نوک تحریم ها متوجه تجارت خارجی و فرآیندهای تجاری ایران بوده است؛ چراکه صادرات و واردات همیشه رگ حیاتی تجارت بوده و به خصوص در شرایط فعلی، گردش ارز احیاگر تجارت خارجی است.

احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ‌ در شاهرود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود از کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک به عنوان یکی از پروژه‌ها و صنایع بزرگ در حال احداث استان در شاهرود نام برد و گفت: این واحد بزرگ صنعتی یک‌هزار اشتغال ایجاد می‌کند.

کدام کشورها با استعدادترین نیروهای کار را دارند؟

بررسی بازار کار کشورهای مختلف نشان می دهد که کشورهای مهاجرپذیر معمولا نیروی کار با استعدادتری دارند.

افتتاح صنایع سنگ کارا در آذربایجان شرقی

همزمان با ایام الله دهه فجر، سه واحد تولیدی و در شهرک صنعتی شهید سلیمی به بهره‌برداری رسید.

ارسال ۲۸۰ مقاله به کنفرانس مهندسی معدن ایران

استادیار گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند: ۲۸۰ مقاله به دبیرخانه هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند ارسال شده است.

تعداد: 1111
جستجو