چرا از نمایشگاه بازدید کنیم؟

  • نمایشگاه بین المللی سنگ ایران مهمترین و بزرگترین نمایشگاه صنعت سنگ کشور است. فضای این نمایشگاه فقط برای صنعت سنگ کشور ساخته شده و نیازی نیست که غرفه داران پس از نمایشگاه غرفه خود را تخریب و در سال بعد آن را با انجام هزینه های مجدد بسازند. غرفه داران می توانند یک سال غرفه ای بسیار شیک و بزرگ و باشکوه در این نمایشگاه بسازند و چند سال متوالی از آن استفاده کنند. با توجه به هزینه های بسیار زیاد غرفه سازی، این مزیت کمک اقتصادی بسیار بزرگی است به افرادی که هر ساله می خواهند در نمایشگاه شرکت کنند.آنها با حضوردر این نمایشگاه هزینه های خود را به میزان چند برابر کاهش خواهند داد.

 

  • حدودا 300 کارخانه سنگبری و 150 معدن در شهرستان محلات و حومه آن وجود دارد که تمامی این واحدهای تولیدی مصرف کننده لوازم و ماشین آلات سنگبری و لوازم و ماشین معدن هستند. برخی از معادن دیگر که در اقصی نقاط کشور ایران وجود دارند نیز توسط معدنکاران شهرستان محلات و نیم ور اداره می شوند. معدنکاران منطقه محلات و نیم ور از بزرگترین و متبحرترین معدنکاران کشور هستند. کلیه واحدهای تولیدی مرتبط با صنعت سنگ کشور با حضور در این نمایشگاه می توانند بسترهای لازم برای فروش محصولات خود را فراهم کنند.

 

  • با تبلیغات بسیار زیادی که مسئولین نمایشگاه سنگ ایران در مجلات و رسانه های معتبر خارجی انجام داده اند این نمایشگاه به یک برند بین المللی تبدیل شده و هرساله تعداد بسیار زیادی از تجار و بازرگانان بین المللی در این نمایشگاه حضور دارند و سنگ مورد نیاز خود را خریداری می کنند. در دوره های قبل این نمایشگاه، بسیاری از سنگ های کوپ و فراوری شده موجود در نمایشگاه توسط تجار و بازرگانان بین المللی خریداری شد.

 

  • این نمایشگاه به دلیل قرار گرفتن در مرکز کشور ایران و نزدیک بودن به چند استان سنگی کشور از قبیل اصفهان، تهران، لرستان، قم، زنجان و... هرساله میزبان تعداد بسیار زیادی از بازدیدکنندگان و علاقه مندان صنعت سنگ کشور است. تعداد بازدید کننده های این نمایشگاه در برخی از دوره ها به پنجاه هزار نفر نیز رسیده است.

 

  • فضای بزرگ این نمایشگاه و واقع شدن آن در شهرستان این امکان را به غرفه داران می دهد که بسیاری از خدمات لازم را با نصف قیمت شهرهای بزرگ دریافت کنند.

 

  • این نمایشگاه به دلیل دارا بودن فضای بسیار بزرگ و کافی به بزرگترین سالن نمایش سنگ کوپ ایران تبدیل شده و تمامی علاقمندان و فعالان صنعت سنگ ایران و دنیا می توانند در مدت چهار روز کلکسیونی از بهترین سنگ های کوپ ایران را در این نمایشگاه مشاهده کنند.

 

  • این نمایشگاه بهترین مکان برای انجام مبادلات تجاری است. بسیاری از افرادی که قصد فروش معدن یا کارخانه خود را داشته اند توانسته اند در این نمایشگاه این مهم را به سرانجام برسانند.

 

  • به دلیل اهمیت این نمایشگاه هر ساله مسئولین ارشد صنعت معدن و تجارت کشور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه شرکت می کنند. بسیاری از فعالان صنعت سنگ این فرصت را پیدا می کنند تا در مدت چهار روز نمایشگاه مشکلات خود را با مسئولین در میان بگذارند.