تامین مالی، راه‌حل مشکل معدن‌کاران

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی: در واقع کلید حل مشکل معدنکاران در بحث تامین مالی است. متاسفانه فعالان معدنی برای اینکه سفارش لازم را به تولیدکننده‌های داخلی بدهند بیشتر در تامین منابع مالی دچار مشکل هستند.

کلید رشد معدن در دست قانون‌گذار

دبیر انجمن سنگ ایران: در گذشته متاسفانه قانون معادن و آئین‌نامه اجرایی آن توسط حوزه معاونت معدنی در وزارتخانه عملیاتی و اجرایی نشده است بنابراین اگر امروز کسی می‌خواهد به مجلس ورود کند باید حداقل در بخش معدن و صنایع معدنی متخصص و متعهد باشد.

برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در بیرجند

دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران از برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند خبر داد و گفت: ۲۸۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.

افتتاح کارخانه سنگ در شهرستان نیمروز

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی کارخانه تولید و فرآوری سنگ ساختمانی با حمایت صندوق کارآفرینی امید در شهرستان نیمروز این استان با حضور زنگنه معاون امور اقتصادی استاندار به بهره‌برداری رسید.

ارزش معادن کشور ۲۲ میلیارد دلار است

وزیر صنعت، معدن و تجارت: ارزش کل معادن و صنایع معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار است.

آئین نامه اجرایی رفع موانع تولید ابلاغ شد

اسحاق جهانگیری آئین نامه اجرایی ماده ۶۱ الحاقی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موضوع تشکیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را ابلاغ کرد.

بهین‌یاب نیازمند جراحی اساسی است

رحیم بنامولایی: متأسفانه وجود اطلاعات نادرست در سامانه بهین یاب وزارت صنعت باعث رواج دلالی شده و رشد قیمت کالا‌ها شده و این سامانه نیازمند جراحی اساسی است.

معرفی ۳۰۰ هکتار زمین برای مسکن فرهنگیان

معاون مسکن و ساختمان از معرفی حدود ۳۰۰ هکتار زمین توسط وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مسکن فرهنگیان خبر داد و گفت:‌ برخی از این اراضی کاربری غیرمسکونی دارند.

نوک تحریم ها متوجه تجارت خارجی ایران است

رئیس سازمان توسعه تجارت: همیشه نوک تحریم ها متوجه تجارت خارجی و فرآیندهای تجاری ایران بوده است؛ چراکه صادرات و واردات همیشه رگ حیاتی تجارت بوده و به خصوص در شرایط فعلی، گردش ارز احیاگر تجارت خارجی است.

احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ‌ در شاهرود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود از کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک به عنوان یکی از پروژه‌ها و صنایع بزرگ در حال احداث استان در شاهرود نام برد و گفت: این واحد بزرگ صنعتی یک‌هزار اشتغال ایجاد می‌کند.

کدام کشورها با استعدادترین نیروهای کار را دارند؟

بررسی بازار کار کشورهای مختلف نشان می دهد که کشورهای مهاجرپذیر معمولا نیروی کار با استعدادتری دارند.

افتتاح صنایع سنگ کارا در آذربایجان شرقی

همزمان با ایام الله دهه فجر، سه واحد تولیدی و در شهرک صنعتی شهید سلیمی به بهره‌برداری رسید.

ارسال ۲۸۰ مقاله به کنفرانس مهندسی معدن ایران

استادیار گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند: ۲۸۰ مقاله به دبیرخانه هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند ارسال شده است.

تاسیس ۹۷۰ شرکت ایرانی در ترکیه در سال ۲۰۱۹

مدیر مرکز مطالعات و پژوهش ایران و ترکیه می‌گوید که سرمایه‌گذاران ایرانی در سال ۲۰۱۹ حدود ۹۷۰ شرکت جدید در ترکیه ثبت کردند.

واردات 300 میلیارد دلاری طی 6 سال

یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از عدم وجود زیرساخت‌های لازم برای تولید گفت: با فشارهای اقتصادی و اخذ مالیات‌های سنگین از تولید‌کنندگان، تولید‌کنندگان در کشورمان به افرادی فقیر تبدیل شده‌اند.

توسعه صنعت سنگ از مسیرسازماندهی می‌گذرد

رئیس کانون سنگ ایران: صنعت سنگ امروز دست کمی از صنعت سنگ ایتالیا، چین و هند ندارد؛ البته علت عقب بودن ایران از دنیا تحریم‌ها است.

ناچار به خام‌فروشی هستیم

در این روند اغلب فعالان معدنی برای اینکه معدن خود را نگه داشته و بتوانند هزینه‌های خود را جبران کنند دست به خام فروشی می‌زنند با اینکه خام‌فروشی مضراتی برای اقتصاد کشور دارد. خام‌فروشی مثل وابستگی به نفت مضر است.

ماندگاری معدن با قوانین و بخشنامه‌های پایدار

نایب‌رئیس انجمن سنگ ایران: صنایع معدنی زنجیره ارزشی دارند که اگر نتوانیم نگاه کارشناسی مستقلی به این زنجیره داشته باشیم و همواره به یکی از حلقه‌ها توجه کنیم در نتیجه در بلندمدت با توسعه نامتوازن روبه‌رو می‌شویم و هرگز بهره‌وری را نخواهیم دید.

سفارتخانه‌ها، خانه صادرکنندگان هستند

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی: وزارت امور خارجه تاکید زیادی مبنی بر این دارد که سفرای جمهوری اسلامی ایران، مسائل اقتصادی را در اولویت اول خود قرار داده و مسیر ورود کالاهای ایرانی به بازارهای هدف صادراتی به ویژه بازار کشورهایی که نمایندگان وزارت امور خارجه در آن حضور دارند، را باز کنند.

بهره برداری یک کارخانه سنگ در سرخس

یک کارخانه تولید و فرآوری انواع سنگ ساختمانی با سرمایه گذاری دو میلیون دلار در هشتمین روز از دهه مبارک فجر در منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حضور استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

تعداد: 1134
جستجو