روایت خیری که سقای افتخاری اصفهان شد

روایت خیری که سقای افتخاری اصفهان شد
  • 1400-04-26
  • .
مدیرعامل آبفای استان اصفهان: حاج عباس کربلایی در راستای تأمین آب شرب پایدار اهالی شهر لایبید، ملقب به سقای افتخاری استان اصفهان شد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، هاشم امینی در نشست تجلیل از نیکوکار محلاتی اظهار داشت: حاج عباس کربلایی در راستای تأمین آب شرب پایدار اهالی شهر لایبید، ملقب به سقای افتخاری استان اصفهان شد.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان گفت: ورود خیران به موضوع تأمین آب بسیار با ارزش است، زیرا آبرسانی به مردم از جمله کارهایی است که در دین و فرهنگ ما نسبت به انجام آن تأکید فراوان شده است.

وی با اشاره به این که گذشتگان ما برای رفاه حال همنوعان خویش اقدام به ساخت سقاخانه در معابر می‌کردند، افزود: امروز مشارکت در کارهایی همچون احداث مخزن ذخیره و یا اجرای خطوط انتقال و شبکه توزیع آب به منزله ساخت سقاخانه است و به همین دلیل افرادی مثل حاج عباس کربلایی سقای افتخاری استان اصفهان به شمار می‌روند.

امینی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان آماده هرگونه همکاری با خیران در راستای اجرای طرح‌های عمرانی است، بیان کرد: مجاهدت با مال، سخت‌تر از مجاهدت با جان است و به همین دلیل باید سرمایه‌گذاران نیکوکار را ارج نهاد زیرا خداوند به واسطه آن‌ها رزق و روزی بندگانش را تأمین می‌کند.

حاج عباس کربلایی در این نشست با بیان اینکه برکت زندگی من، ناشی از کارهای خیری است که تاکنون انجام داده‌ام، عنوان کرد: فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیری در استان‌های مرکزی، لرستان، گیلان و چند استان دیگر انجام داده‌ام.

وی ادامه داد: هرچند من اهل نیم‌ور محلات هستم اما ۳۸ سال از عمر خود را در شهر لایبید سپری کرده‌ام و به همین دلیل تلاش کردم با اجرای طرح‌هایی نظیر مخزن آب، محل فرود بالگرد، ویلاهای گردشگری و خانه سالمندان به ارزش نزدیک به ۴۰۰ میلیارد ریال، در راستای توسعه این شهر و رفاه حال شهروندان آن بکوشم.

کربلایی با اشاره به فعالیت معادن سنگ در شهر لایبید گفت: اگر زیرساخت‌های این شهر درست شود، می‌توان لایبید را به عنوان قطب سنگ کشور معرفی کرد.

حاج عباس کربلایی که اهل شهر نیم ور از توابع شهرستان محلات استان مرکزی است با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال اقدام به ساخت یک باب مخزن بتونی آب با ظرفیت یک هزار متر مکعب درشهر لایبید کرده که تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شهر لایبید از توابع شهرستان شاهین‌شهر و میمه در ۱۵۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است و به دلیل فعالیت ده‌ها معدن سنگ گرانیت، چینی و تراورتن در آن یکی از مراکز اصلی تولید سنگ در کشور به شمار می‌رود.