۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی پارسال در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید

۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی پارسال در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید
  • 1400-02-20
  • .
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان: ۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی با اشتغال یک هزار و ۳۸۰ نفر پارسال در این استان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، داود شهرکی اظهارداشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و حمایت‌های استاندار و همگرایی و همراهی دستگاه‌های مرتبط و بانک‌های عامل با بخش تولید و تجارت در سیستان وبلوچستان در سال گذشته فعالیت‌های بسیار خوبی در بخش‌های رونق و مانع‌زدایی از تولید و تسهیل مراودات تجاری و شناسایی محدوده‌های معدنی شاخص از جمله طلا، مس و انجام شد که در سالجاری نتایج حاصله این اقدامات قابل لمس خواهد بود.

وی افزود: در سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان برای اولین بار بیش از ۲۶۴ هزار عدد ماسک تنفسی سه لایه و افزون‌بر ۱۵ هزار عددلباس، شیلد و گان لمینت شده تولید شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در سال گذشته به جهت تنظیم بازار و جلوگیری از کمبود کالاهای اساسی اقلام مورد نیاز مردم از جمله مرغ منجمد، روغن و شکر در سطح شهرستان‌های استان بر اساس سرانه جمعیتی توزیع شد که با توجه به اینکه ما استانی مصرف کننده هستیم این اقدام بسیار مهم و قابل توجه است.

وی ادامه داد: بهره‌برداری از واحد رسیدگی کارخانه بافت بلوچ با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال ۱۲۰ نفر، احیای ۴۷ واحد صنعتی غیرفعال با  اشتغال ۲۴۹ نفر و پرداخت تسهیلات به یکهزار و ۷۶۰ واحد صنعتی و معدنی در قالب بندالف تبصره ۱۸ ، عشایری و روستایی شامل تسهیلات ایجادی و سرمایه در گردش به مبلغ سه هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال را می‌توان از اقدامات قابل توجه در بخش جهش و رونق تولید در سال گذشته نام برد.

شهرکی بیان کرد: تعیین تکلیف نحوه اجرای طرح لاستیک بعد از ۶ سال از زمان تصویب و انجام فراخوان سرمایه‌گذاری از سوی وزارت صمت و بهره‌برداری از ۱۰۵ طرح صنعتی و معدنی با ایجاد اشتغال جهت یکهزار و ۳۸۰ نفر با سرمایه‌گذاری چهار هزار ۳۰۰ میلیارد ریال نیز در سال گذشته انجام شده است .

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی طرح منیزیت و تولید جرم‌های نسوز با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال در سال گذشته انجام شده است.

* ایرنا