شمار پروانه‌های بهره‌برداری معادن سبزوار ۲ برابر شده است

شمار پروانه‌های بهره‌برداری معادن سبزوار ۲ برابر شده است
  • 1400-02-16
  • .
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار: شمار پروانه‌های بهره‌برداری معادن این شهرستان در هشت سال دولت تدبیر و امید نسبت به سالهای قبل از آن ۲ برابر شده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، علی امیدبخش افزود: در ابتدای سال 1393  کمتر از ۹۰ معدن در حوزه شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی فعال بود که این تعداد طی هشت سال دولت تدبیر و امید به ۱۶۵ معدن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: پروانه‌های صادر شده این معادن در زمینه بهره‌برداری و استخراج انواع کانی‌های معدنی، کرومیت، منگنز، سنگ آهک و سنگ های ساختمانی است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: همچنین به منظور جلوگیری از خام فروشی و گسترش فعالیت بخش معادن و صنایع معدنی چند واحد فرآوری شامل کارخانه های فرآوری کنسانتره کرومیت، منگنز و کانی های معدنی در این منطقه به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری خارجی در بخش معدن سبزوار افزود: کارخانه فروسیلیکومنگنز با سرمایه گذاری یک شرکت چینی و تولید روزانه ۸۰ تن در شهرستان ششتمد در مرحله بهره برداری است.

شهرستان سبزوار از قطب‌های معدنی استان خراسان رضوی به شمار می‌رود و تاکنون پروانه بهره‌برداری حدود ۱۶۵ معدن با انواع کانی‌های فلزی و غیرفلزی شامل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیم، انواع سنگ‌های ساختمانی و سنگ لاشه در این شهرستان صادر شده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

* ایرنا