تشکیل کمیته اقدام ارزی در راستای رفع مشکلات صادرکنندگان

تشکیل کمیته اقدام ارزی در راستای رفع مشکلات صادرکنندگان
  • 1400-02-05
  • .
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران: این کمیته در خصوص موارد ویژه مرتبط با ایفای تعهدات ارزی را تصمیم گیری خواهد کرد .
به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، حمید زادبوم در  بیست و پنجمین نشست کمیته اقدام ارزی که نخستین جلسه بعد از ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سالهای ۱۴۰۰-۱۳۹۷ است، اظهار داشت: کمیته اقدام ارزی بر اساس بند ۵ بخش (و) بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات و همچنین بر اساس تفویض اختیار اعضای کمیته ماده ۲ مصوبات چهاردهمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته به ریاست رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و با مشارکت بخشهای دولتی و تشکلهای اثرگذار بر تجارت خارجی، ضمن اجرایی کردن بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات، تلاش دارد تا مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی را نیز رفع کند.

زادبوم در پایان از تشکیل دبیرخانه کمیته اقدام ارزی در دفتر توسعه خدمات بازرگانی و به مسوولیت مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی خبر داد و گفت: صادرکنندگان در صورت هرگونه ابهام در خصوص ایفای تعهدات ارزی می توانند به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی در سازمان توسعه تجارت ایران و یا سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت استانها مراجعه کنند .
 
* میزان