مجوز سه معدن غیرفعال در چهارمحال و بختیاری سلب صلاحیت شد

مجوز سه معدن غیرفعال در چهارمحال و بختیاری سلب صلاحیت شد
  • 1400-01-19
  • .
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مجوز سه معدن سنگ‌لاشه غیرفعال در استان سلب صلاحیت شد،گفت: علاوه بر تذکرها اخطارهای صادر شده برای بهره‌برداران این معادن، اما همچنان غیرفعال بودند.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، سجاد رستمی در نخستین شورای معادن چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد:  اعضای شورای معادن چهارمحال و بختیاری با درخواست رفع سلب صلاحیت ۱۴ معدن در سطح استان مخالفت کردند و براساس نظر این اعضا قرار شد تا این معدن‌ها از طریق برگزاری مزایده به افراد واجدشرایط واگذار شود.

رستمی تصریح کرد: اعضای شورای معادن چهارمحال و بختیاری با واگذاری یک محدوده معدنی برای استخراج دولومیت در استان موافقت کردند و تعداد برداشت ماده معدنی در این استان به ۹ معدن افزایش یافت.

وی یادآور شد: همچنین با ابقای پروانه بهره‌برداری اکتشاف سنگ تزئینی در لردگان و اکتشاف عناصر نادر خاکی در جنگل‌های بازفت کوهرنگ مخالفت و با کاهش محدوده سه معدن سنگ‌لاشه در سامان و سلح‌چین لردگان و صدور مجوز برداشت سنک برای تولیدات صنایع‌دستی در هفشجان شهرکرد موافقت شد.

بر پایه این گزارش، ۱۶۴ معدن با ذخایر ۷۹۶ میلیون تن در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که برای ۹۲۴ نفر به‌صورت مستقیم و حدود ۲ هزار نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال‌زایی کرده است.

* ایرنا