سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری درشهرستان محلات محقق شد

سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری درشهرستان محلات محقق شد
  • 1400-01-14
  • .
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت محلات: سه هزار و ۹۷۰میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پارسال در این شهرستان از توابع استان مرکزی محقق شده که این حجم از سرمایه‌گذاری با صدور ۱۲ پروانه‌ بهره‌برداری در زمینه فرآوری سنگ حاصل شده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، «محمد جمال عباسی» افزود: این میزان سرمایه گذاری توانست در سال گذشته ۴۹ فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

وی عنوان کرد: ۶۵ جواز تاسیس نیزپارسال در بخش صنعت  شهرستان محلات صادر شد که برآورد سرمایه مورد نیازبرای تحقق آن‌ها ۶ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال است.

سرپرست صنعت ، معدن و تجارت شهرستان محلات اضافه کرد: بهره‌برداری از این واحدها یک‌هزار و ۷۰ فرصت شغلی در زمینه برش و  فرآوری سنگ و صنایع جانبی را  فراهم می‌کند.

جمال عباسی گفت: یک شهرک صنعتی، یک ناحیه و ۲ قطب صنعتی در شهرستان محلات وجود دارد که ۲۹۰ واحد صنعتی پروانه‌دار در آن ها فعالیت می‌کنند و در آن‌ها بیش از چهار هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد شده است.

وی افزود: ۱۱۵ معدن در شهرستان محلات وجود دارد که ۷۵ واحد آن فعال است  که ۶۲ واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می‌کنند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات افزود: سهم ۵۰ درصدی اقتصاد شهرستان محلات از تولید سنگ‌های خام و تزئینی توانسته رونق مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.

شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی، ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگهای تزئینی، گل و گیاه و تریکو است.

* ایرنا