۹۶۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری معدنی در شهرستان محلات محقق شد

۹۶۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری معدنی در شهرستان محلات محقق شد
  • 1399-10-24
  • .
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات از تحقق ۹۶۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری معدنی در سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: این مبلغ با صدور ۱۰ پروانه‌ بهره‌برداری در زمینه فرآوری سنگ حاصل شده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، رضا ملکی افزود: با راه‌اندازی این واحدهای تولیدی و صنعتی ۴۵ فرصت شغلی مستقیم در شهرستان محلات فراهم شده است.

وی از رشد ۱۰ درصدی صدور جواز تاسیس در سال جاری در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: ۴۷ جواز تاسیس امسال در بخش صنعت شهرستان محلات صادر شده که برآورد سرمایه مورد نیاز آن‌ها چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

ملکی بیان کرد: بهره‌برداری از این واحدها ۷۸۴ فرصت شغلی در زمینه برش و  فرآوری سنگ و صنایع جانبی را  فراهم می‌کند.

وی گفت: یک شهرک صنعتی، یک ناحیه و ۲ قطب صنعتی در شهرستان محلات وجود دارد که ۲۹۰ واحد صنعتی پروانه‌دار در آن ها فعالیت می‌کنند و در آنها بیش از چهار هزار فرصت شغلی پایدار ایجاد شده است.

وی افزود: ۱۱۵ معدن در شهرستان محلات وجود دارد که ۷۵ واحد آن فعال است  که از ین تعداد، ۶۲ واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می‌کنند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات افزود: سهم ۵۰ درصدی اقتصاد شهرستان محلات از تولید سنگ‌های خام و تزئینی توانسته رونق مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.

شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی، ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگهای تزئینی، گل و گیاه و تریکو است.

* ایرنا