اولین اورژانس بخش معدن در‌ یکی از معادن شهرستان محلات راه اندازی شد

اولین اورژانس بخش معدن در‌ یکی از معادن شهرستان محلات راه اندازی شد
  • 1399-09-30
  • .
رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی: به همت مدیران معادن قاسمی فر برای اولین بار در استان مرکزی اولین اورژانس بخش معدن در معادن عباس آباد و باقرآباد محلات راه اندازی شد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، سعید جعفری کرهرودی، در بازدید خود از معادن عباس اباد و باقرآباد شهرستان محلات با حضور در تعاونی B3 و محدوده برادران قاسمی فر از قسمتهای مختلف این محدوده بازدید و باحضور ایشان اولین اورژانس بخش معدن راه اندازی شد.

وی در بازدید از اورژانس این واحد معدنی گفت : اقدام ارزشمند معادن قاسمی فر جهت راه اندازی این مرکز مجهز امداد و نجات ستودنی بوده و انتظار میرود معادن بزرگ استان از این اقدام الگو برداری نمایند.

جعفری کرهرودی افزود: در طول فعالیت معدنکاری معادن قاسمی فر یک پزشک ، دو پرستار با تجهیزات لازم و آمبولانس آماده خدمت رسانی به کارگران این معدن بوده و باتوجه به شیوع بیماری کرونا کارگران این واحد معدنی بصورت هر سه روز یکبار به لحاظ بیماری کرونا راستی آزمایی شده و با توجه به اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا مشاهده نشده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان مرکزی دربازدید از بخشهای دیگر این واحد معدنی بیان کرد: تعمیر و نگهداری ماشین آلات معدنی و استفاده بهینه از ابزار معدن کاری همواره یکی از دغدغه های مهم واحدهای معدنی است که با درایت مدیران این شرکت واحد تعمیر و نگهداری ماشین آلات در محدوده معدنی دایر شده و کلیه عملیات بازسازی و نوسازی ماشین آلات معدنی با بکار گیری نیروهای متخصص فنی درمحدوده معدنی صورت می گیرد.

جعفری کرهرودی همچنین در بازدید از واحد پرس شیلنگ های هیدرولیک این شرکت گفت: یکی از معضلات عملیات معدنکاری استهلاک و ازبین رفتن شیلنگ های هیدرولیک و پنوماتیک حین عملیات استخراج و اکتشاف می باشد که در شرکت معادن قاسمی فر جهت رفع این مشکل دستگاه پرس شیلنگ وارد شده و کلیه شیلنگ ها و اتصالات برای بالارفتن عمر مفید پرس و به این ترتیب بهره وری در معدن بالا میرود.

* سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی