شهر سنگ در شهرستان چگنی ایجاد شود

شهر سنگ در شهرستان چگنی ایجاد شود
  • 1399-07-24
  • .
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر راه‌اندازی شهرک یا شهر سنگ در شهرستان چگنی تاکید کرد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، حاتم شاکرمی در جلسه شورای اشتغال چگنی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کار در شهرستان‌های تازه تاسیس خیلی سخت است و وقتی چگنی تبدیل به شهرستان شد به فرماندار گفتم آن را با کمک کارشناسان و صاحب‌نظران برای صد سال دیگر جانمایی کنید.

وی ادامه داد: برای کار کردن در چنین شهرستان‌هایی باید روحیه انقلابی داشته باشید و انقلابی کار کنید که خدا را شکر در چگنی این ویژگی در بین مدیران دیده می‌شود.

 شاکرمی تاکید کرد: رفع محرومیت چگنی به دو موضوع بستگی دارد؛ یکی انقلابی کار کردن و یکی هم انقلابی پیگیری کردن از دستگاه‌های بالادستی و باید پیگیری را تقویت کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اذعان کرد: باید بپذیریم که نظام اداری کشور ما طوری طراحی نشده که با یک مکاتبه، کار حل شود و به پیگیری‌های دیگری هم نیاز دارد.

وی مدعی شد: آقای شریعتمداری مشتاق است که با استفاده از اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به لرستان کمک کند اما بقیه هم باید از این فرصت استفاده کنیم. البته به این معنا نیست که ما می‌توانیم مشکل اشتغال و بیکاری لرستان را حل کنیم ما هم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیر مجموعه‌اش به سهم خودمان تلاش می‌کنیم.

شاکرمی اضافه کرد: همین که چندین معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دو سه روز گذشته به لرستان سفر کرده‌اند نشان می‌دهد که وزارت‌خانه نگاه ویژه‌ای به این استان دارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: شهرستان چگنی دارای ظرفیت‌های خوبی بوده که یک نمونه آن سنگ است و می‌توان شهرک یا شهر سنگ در این شهرستان ایجاد کرد تا برای مردم ثروت‌آفرینی کند که مشروط بر این است از این نعمت خدادادی نهایت استفاده را ببریم.

وی یادآور شد: حدود ۷۰ درصد چگنی مرتع است و باید متناسب با این ظرفیت دنبال تولید و اشتغال برویم و لذا دامداری یکی از ظرفیت‌های مناسب در این شهرستان است و چگنی می‌تواند قطب دامداری صنعتی لرستان شود.

* ایسنا