استان فارس در حوزه معادن با شرایط مطلوب فاصله دارد

استان فارس در حوزه معادن با شرایط مطلوب فاصله دارد
  • 1399-07-23
  • .
استاندار فارس: این استان به رغم برخورداری از معادن و ظرفیت‌های فراوان معدنی و کانی‌های مختلف همچنان در این حوزه با شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، عنایت‌الله رحیمی، در دیدار با رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) افزود: بر همین اساس ضرورت دارد که با کمک موثر دولت و ایمیدرو این عقب افتادگی جبران و رفع شود.

وی ادامه داد: طی ۲ سال اخیر برنامه‌های اکتشافی خوبی در فارس انجام ‌گرفته و یا در دست انجام است، حرکت درست در زمینه توسعه صنعت ‌معدن در استان و نقشه راه این بخش نیز در حال تدوین است و کارهای خوبی نیز در جهت بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها انجام شده است.

استاندار فارس، با اشاره به سفر اخیر مدیر عامل ایمیدرو به شیراز گفت: مصمم هستیم که با همکاری همه بخش‌های دولت، بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب و تاکید رییس جمهوری تا آخرین لحظه موضوع توسعه و پیشرفت استان پهناور فارس را دنبال کنیم .

رحیمی، در مورد برخی از  پروژه‌های توسعه‌ای مرتبط با ایمیدرو در فارس هم گفت: تسریع در احداث و تکمیل آزادراه لامرد به پارسیان، تکمیل پروژه‌های سرمایه‌گذاری ایمیدرو در فارس، احداث زیرساخت‌ها در مناطق معدنی استان، تعیین تکلیف معادن سنگ  آهن و فلزات شهرستان‌های نی‌ریز و بوانات و پروژه‌های  توسعه‌ای شرکت ایمیدرو از جمله خواسته‌های مردم و دستگاه‌های این استان است که امیدواریم با مساعدت و همراهی لازم از سوی ایمیدرو شاهد رونق بیشتر این مناطق باشیم.

امکان بهره‌برداری سریع از فرصت‌های معدنی فارس وجود دارد

رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هم ضمن اعلام آمادگی برای کمک به توسعه استان فارس گفت: این استان با  ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای معدنی و کانی‌ها و همچنین برخورداری از امتیاز همسایگی و دسترسی به بنادر جنوبی، می‌تواند در مدت کوتاهی از این فرصت‌ها به خوبی بهره‌برداری کند.

خداداد غریب‌پور، همچنین از پیگیری حضوری  استاندار فارس در مورد اقدامات زیربنایی و عمرانی این استان استقبال کرد و ادامه داد: به دنبال سفر ماه گذشته به شیراز و برگزاری جلسه‌های متعدد در این شهر، استاندار فارس به طور مستمر پیگیر تعهدات ایمیدرو هست که می‌کوشیم موارد مطروحه مورد پیگیری قرار گرفته و اقدامات لازم انجام شود.

* ایرنا