۹۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن شهرستان محلات

۹۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن شهرستان محلات
  • 1399-07-15
  • .
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات: ۹۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینه صنعت و معدن در نیمه نخست امسال در این شهرستان محقق شدکه نقش موثری در رونق تولید دارد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، رضا ملکی افزود: این میزان سرمایه‌گذاری در پی صدور پروانه‌ بهره‌برداری برای چهار واحد صنعتی و معدنی در زمینه فرآوری سنگ محقق شده که راه‌اندازی آنها ۳۰ فرصت شغلی مستقیم فراهم کرده است.

وی ادامه داد: ۳۰ جواز تاسیس نیز امسال در بخش صنعت شهرستان محلات صادر شده که برآورد سرمایه مورد نیاز آن‌ها ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است و بهره‌برداری ار آنها ۴۹۱ فرصت شغلی فراهم می‌کند.

ملکی یادآور شد: یک شهرک صنعتی، یک ناحیه و ۲ قطب صنعتی در شهرستان محلات وجود دارد که ۲۹۰ واحد صنعتی پروانه‌دار در آن ها فعالیت می‌کنند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات افزود: ۱۱۵ معدن در شهرستان محلات وجود دارد که ۷۵ واحد آن فعال است که ۶۲ مورد آن در حوزه سنگ تراورتن فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: سهم ۵۰ درصدی اقتصاد شهرستان محلات در زمینه تولید سنگ‌های خام و تزئینی توانسته رونق اقتصادی مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.

شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی  ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگ تزئینی، گل و گیاه زینتی و تریکو است.

* ایرنا