محلات با جام تمام نمایی از باروری ظرفیت‌های اقتصادی

محلات با جام تمام نمایی از باروری ظرفیت‌های اقتصادی
  • 1399-05-29
  • .
فرماندار شهرستان محلات: ۱۱۵ واحد معدنی در شهرستان محلات وجود دارد که ۷۵ واحد آن فعال است و ۶۲ واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می‌کنند.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، فرماندار شهرستان محلات با اشاره به اینکه یک شهرک، یک ناحیه و دو قطب صنعتی در شهرستان محلات وجود دارد، اظهار داشت: دویست و نود واحد تولیدی در آن‌ها فعالیت دارند و با توجه به توانمندی این شهرستان در فرآوری سنگ دویست و چهل واحد از آنها در این زمینه به تولید می‌پردازند.

« حسن قمری » بیان کرد: صد و پانزده واحد معدنی در شهرستان محلات وجود دارد که هفتاد و پنج واحد آن فعال است و شصت و دو واحد در حوزه سنگ تراورتن فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد:  سهم پنجاه درصدی اقتصاد شهرستان محلات در زمینه تولید سنگ‌های خام و تزئینی است که توانسته رونق اقتصادی مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.

فرماندار شهرستان محلات از سرمایه گذاری یکهزار و پانصد و بیست میلیاردی در دولت تدبیر و امید در این شهرستان خبر داد و گفت: شصت و یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی شهرستان محلات با این میزان سرمایه گذاری راه‌اندازی شد.

قمری بیان کرد: اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در شهرستان محلات توانست پانصد و هشتاد و شش فرصت شغلی را در این شهرستان ایجاد کند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات نیز با اشاره به رشد پانزده درصدی صدور جواز تاسیس در این شهرستان در سال جاری گفت: شانزده طرح صنعتی در سه ماه نخست امسال در این شهرستان مجوز تاسیس دریافت کردند.

«رضا ملکی» افزود: پنجاه درصد از جوازهای صادر شده در زمینه فرآوری سنگ و بقیه در زمینه تولید کاغذ از سنگ، محصولات پلاستیکی و شیمیایی است.

وی بیان کرد: زیرساخت لازم در حوزه تریکوبافی در شهرستان محلات قوی است اما عرصه بازاریابی آن مشکلاتی دارد که نیاز است با برنامه‌ای هدفمند گره از معضلات و چالش‌های این بخش گشوده شود.

استان مرکزی با بیش از سه هزار واحد تولیدی و صنعتی بزرگ و کوچک به عنوان قطب دوم صنایع مادر تخصصی و پیمانکاری عمده و قطب چهارم صنعت کشور شهرت دارد.

* ایرنا