صدور جواز تاسیس صنعتی در محلات ۱۵ درصد افزایش یافت

صدور جواز تاسیس صنعتی در محلات ۱۵ درصد افزایش یافت
  • 1399-04-12
  • .
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات: ۱۶ طرح صنعتی در سه ماهه نخست امسال در این شهرستان مجوز تاسیس دریافت کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، رضا ملکی افزود: پنجاه درصد از جوازهای صادر شده در زمینه فرآوری سنگ و بقیه در زمینه تولید کاغذ از سنگ، محصولات پلاستیکی و شیمیایی است.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال دویست و بیست و نه نفر  را فراهم می کند، اظهار داشت: یکهزار و سیصد و پنجاه و یک میلیارد ریال سرمایه گذاری برای اجرای  این طرحها برآورد شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان محلات گفت: به دلیل  شیوع بیماری کرونا در کشور فقط یک واحد در سال جاری در این شهرستان موفق به گرفتن پروانه بهره برداری شد.

ملکی با اشاره به اینکه این واحد صنعتی برای شش نفر فرصت اشتغال ایجاد کرده است، ادامه داد: چهل میلیارد ریال برای احداث و تجهیز  این کارخانه سرمایه‌گذاری شده است.

وی یادآور شد: یک شهرک، یک ناحیه و دو قطب صنعتی در شهرستان محلات وجود دارد که دویست و نود  واحد تولیدی در آن‌ها فعالیت دارند و با توجه به توانمندی این شهرستان در فرآوری سنگ دویست و چهل واحد از آنها در این زمینه به تولید می پردازند.

ملکی بیان کرد: سهم پنجاه درصدی اقتصاد شهرستان محلات در زمینه تولید سنگ‌های خام و تزئینی است که توانسته رونق اقتصادی مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.

شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی پنجاه و پنج هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگ تزئینی، گل و گیاه زینتی و تریکو است.

* ایرنا