صدور سه برابری پروانه بهره‌برداری معدن در سبزوار

صدور سه برابری پروانه بهره‌برداری معدن در سبزوار
  • 1399-04-12
  • .
فرماندار سبزوار: طی هفت سال گذشته و در دولت تدبیر و امید صدور پروانه بهره‌برداری معدن در این شهرستان حدود سه برابر شده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، احمد برادران افزود: در ابتدای دهه 1390 تعداد پروانه‌های بهره‌برداری معدنی در سبزوار پنجاه و پنج فقره بود که این تعداد اکنون به صد و چهل و نه فقره افزایش یافته است.

وی ادامه داد: شهرستان سبزوار با بهره‌مندی از انواع کانی‌های فلزی و غیرفلزی شامل کرومیت، منگنز، سنگ آهک، آلومینیم، انواع سنگ‌های ساختمانی و سنگ لاشه از قطب‌های معدنی خراسان رضوی است.

فرماندار سبزوار گفت: همچنین طی یک سال گذشته ده معدن با سرمایه‌گذاری صد و شانزده میلیارد ریال در زمینه بهره برداری و استخراج انواع کانی‌های معدنی و کرومیت در این شهرستان فعال شده است.

وی با اشاره به جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی افزود: طی سال‌های اخیر با استقرار واحدهای فرآوری در مسیر معادن این شهرستان اقدامات مطلوبی انجام شده است.

برادران ادامه داد: همچنین با احداث کارخانه فروسیلیکومنگنز با تولید روزانه هشتاد تن و اشتغال زایی برای پانصد نفر با سرمایه گذاری یک شرکت چینی که در مرحله پایانی قرار دارد معادن منگز منطقه سبزوار فعال می‌شود.

نظارت نمایندگان مجلس افزایش یابد

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید از کارخانه تولید قانون به ساختار قدرتمند نظارت تبدیل شود.

علی اصغر عنابستانی افزود: قوانین بسیار برای رفع مشکلات کشور تدوین شده که در شرایط کنونی نیاز به به اجرای این قوانین است و کسی نباید به خود اجازه دهد قانون و مصوبات مجلس را به هر بهانه‌ای اجرا نکند.

وی ادامه داد: قانون بهبود فضای کسب و کار، قانون بهره وری محصولات کشاورزی و قانون رقابت، برخی از این قوانین مترقی و بی نظیر در جمهوری اسلامی است که تاکنون به شکل درست اجرا نشده است.

این نماینده مجلس گفت: بیش از هشتاد درصد وقت نمایندگان مجلس صرف قانونگذاری شده است و وظیفه نظارتی آنان مغفول مانده که باید تقویت شود.

نماینده دیگر مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استقرار دفتر سرمایه‌گذاری در این شهرستان زمینه مشارکت و جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی را فراهم می‌کند.

بهروز محبی با اشاره به جنگ اقتصادی تمام عیار دشمن افزود: عبور از این شرایط نیازمند همدلی قوا، مسوولان، مردم و کار جهادی است.

سبزوار در دویست و سی کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

* ایرنا