احیای معادن کوچک مقیاس همسو با جهش تولید

احیای معادن کوچک مقیاس همسو با جهش تولید
  • 1399-02-13
  • .
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران: طرح احیای معادن کوچک مقیاس در شمار طرح های اقتصاد مقاومتی محسوب می شود و همسو با برنامه های امسال به عنوان جهش تولید در دستور کار قرار دارد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، «وجیه الله جعفری» در نخستین جلسه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال جاری با حضور اعضای این طرح در شرکت مزبور افزود: ضروری است معادن کوچک مقیاس بیشتری در کشور فعال شوند تا به دنبال آن افزایش تولید و اشتغال را شاهد باشیم.

پیش از این وزارت صنعت آمار داد: شمار معادن کوچک مقیاس که در سال گذشته احیا شده اند به صد و چهل و سه معدن رسید. 

همچنین «خداداد غریب پور» معاون وزیر صنعت در این ارتباط گفته بود: معادن کوچک مقیاس در مناطق محروم واقع شده اندو احیای آنها رونق اقتصادی و شغلی در این مناطق را به همراه دارد. علاوه بر این، صنایع معدنی بیشتری توسعه می یابند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تا بیست و یک مهر پارسال آماد داده بود تعداد سی و سه معدن کوچک مقیاس احیا و فعال شدند.

غریب پور گفته بود: ایمیدرو در کنار فعالیت‌های توسعه‌ای برای معادن بزرگ، توسعه معادن کوچک را به دلیل مزیت‌های آن از جمله ایجاد اشتغال، رونق مناطق محروم و تامین مواد اولیه کارخانه‌ها به اجرا گذاشت.

وزارت صنعت آمار داد: سال گذشته میزان استخراج مواد معدنی از پنج هزار و ششصد معدن فعال به رقم چهارصد و ده میلیون تن رسید و در سال جاری براساس برنامه ریزی بیست و پنج تا سی و پنج درصد به میزان استخراج مواد معدنی افزوده خواهد شد.

* ایرنا