برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در بیرجند

برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در بیرجند
  • 1398-11-26
  • .
دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران از برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند خبر داد و گفت: ۲۸۰ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، احمد آریافر در نشستی با اصحاب رسانه از برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند خبر داد و افزود: این کنفرانس از سی ام بهمن ماه تا یکم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی آشنایی بخش خصوصی با یافته‌های جدید علمی و تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه را از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس دانست و گفت: در راستای برگزاری این برنامه، کمیته‌ای علمی متشکل از بیست و یک دانشگاه مجری رشته معدن و هفتاد و پنج عضو هیئت علمی دانشگاه تشکیل شده است.

آریافر از ارسال دویست و هشتاد مقاله به دبیرخانه هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران خبر داد و گفت: ارسال مقالات در این دوره از کنفرانس نسبت به سال گذشته دو و نیم برابر رشد داشته است.

دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران اظهار کرد: از مجموع مقالات دریافت شده، صد مورد پیرامون فرآوری مواد معدنی، بیست و هشت مورد با موضوع مکانیک سنگ، شصت و پنج مورد پیرامون اکتشاف معادن، شصت مورد پیرامون استخراج و اقتصاد سنگ و بیست و هشت مورد با موضوع محیط زیست و ایمنی معدن بوده است.

آریافر با بیان اینکه سی و پنج درصد مقالات ارائه شده مربوط به داده‌های خراسان جنوبی است، اظهار کرد: بعد از داوری‌ها چهل و پنج مقاله برای سخنرانی و دویست و چهارده مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه‌های جانبی کنفرانس بیان کرد: برپایی کارگاه آموزشی و نمایشگاهی با بیست و یک غرفه از جمله برنامه‌های جانبی این کنفرانس است.

* مهر