احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ‌ در شاهرود

احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ‌ در شاهرود
  • 1398-11-21
  • .
معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود از کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک به عنوان یکی از پروژه‌ها و صنایع بزرگ در حال احداث استان در شاهرود نام برد و گفت: این واحد بزرگ صنعتی یک‌هزار اشتغال ایجاد می‌کند.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، نادر فخری در حاشیه سفر استاندار به شاهرود و افتتاح چنین پروژه دهه فجر این شهرستان اظهار کرد: این واحد بزرگ صنعتی توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و با حمایت تسهیلاتی دولت احداث می‌شود.

وی از حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد و افزود: شهرستان شاهرود از توانمندی و ظرفیت بالایی در بخش‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری برخوردار است.

فرماندار شاهرود از تلاش برای اشتغال خانواده‌های شهدا و ایثارگر خبر داد و گفت: در تلاشیم تا با ایجاد بانک اطلاعاتی خانواده ایثارگران زمینه اشتغال فرزندان ایثارگر را فراهم کنیم.

فخری با اذعان به اینکه شهدا و ایثارگران حق بزرگی به گردن کشور دارند از رتبه اول شهرستان شاهرود از نظر تعداد شهدا در استان خبر داد و اضافه کرد: شهرستان شاهرود با دارا بودن یک‌هزار و هفتصد شهید سی و هشت درصد از کل شهدای استان را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: نقش مهم شهدا و ایثارگران شاهرودی در طول هشت سال دفاع مقدس و به‌ویژه در عملیات مرصاد بر هیچکس پوشیده نیست.

فرماندار شاهرود از افتتاح دو فضای آموزشی در شهرستان شاهرود خبر داد و گفت: این دو مدرسه دوازده کلاسه با حضور استاندار به بهره‌برداری می‌رسند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان از بهره برداری از پروژه گاز رسانی به روستاهای نگارمن و امیریه خبر داد و گفت: بیش از پنج میلیارد و سیصد میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است.

وی از افتتاح پروژه زیرگذر راه آهن شمال شرق یک در شاهرود خبر داد و خاطرنشان کرد: افتتاح جایگاه توزیع فرآورده‌های سوختی فدک با اعتباری یک و شش میلیارد تومان و با ظرفیت ذخیره‌سازی نود هزار لیتر یکی دیگر از پروژه‌هایی است که امروز بیست و یکم بهمن ماه با حضور استاندار به بهره‌برداری رسید.

معاون استاندار سمنان از آغاز عملیات احداث فاز یک تقاطع غیر هم سطح بسطام - مجن با حضور استاندار سمنان خبر داد و گفت: عملیات احداث فاز یک این تقاطع غیر هم سطح با اعتبار ده  میلیارد تومان آغاز شد.

* ایسنا