ارسال ۲۸۰ مقاله به کنفرانس مهندسی معدن ایران

ارسال ۲۸۰ مقاله به کنفرانس مهندسی معدن ایران
  • 1398-11-20
  • .
استادیار گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند: ۲۸۰ مقاله به دبیرخانه هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه بیرجند ارسال شده است.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، احمد آرایافر با بیان اینکه برای نخستین بار این کنفرانس در خراسان جنوبی برگزار می‌شود افزود: هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران به میزبانی دانشگاه بیرجند از سی ام بهمن ماه جاری تا یکم اسفند امسال برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه خراسان جنوبی ششمین استان معدنی کشور است و بیش از چهل و هشت نوع ماده معدنی در استان شناسایی شده تلاش کرده‌ایم با میزبانی این رویداد ملی ظرفیت‌های معدنی استان را بیشتر معرفی کنیم.

وی یادآور شد: آشنایی بخش خصوصی با یافته‌های جدید علمی و ارتباط بین صنعت و دانشگاه از دیگر اهداف این کنفرانس ملی است که به میزبانی خراسان جنوبی و دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران گفت: کمیته علمی بسیار قوی برای این کنفرانس تشکیل و بیست و یک دانشگاه مجری رشته معدن در آن دخیل شده‌اند.

وی با اشاره به حضور هفتاد و پنج عضو هیات علمی دانشگاه در کمیته علمی این کنفرانس اضافه کرد: بازه ارسال مقاله به این کنفرانس از پانزدهم تیر تا پانزدهم دی ماه امسال مشخص شده بود.

آرایافر از رشد دو و نیم برابری ارسال مقالات نسبت به دوره قبل این کنفرانس خبر داد و گفت: این مشارکت بالا برای معرفی استان قابل تامل است.

وی اظهار داشت: از مقالات دریافت شده صد مورد در خصوص فرآوری مواد معدنی، شصت و پنج مورد اکتشاف معادن، شصت مورد استخراج و اقتصاد سنگ، بیست و هشت مورد با موضوع مکانیک سنگ و بیست و پنج مورد در خصوص محیط زیست و ایمنی معدن است.

دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران به مراحل متعدد داوری این مقالات اشاره کرد و گفت: در نهایت چهل و پنج مقاله برای سخنرانی و دویست و چهارده  مقاله به صورت پوستر ارایه خواهد شد.

وی با اشاره به نقش آفرینی صد و یک داور در انتخاب مقالات برتر اظهار داشت: دویست و هفتاد نفر نیز برای شرکت در کنفرانس ثبت نام کرده‌اند که بیست نفر مدیران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مشاوران ایمیدر و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هستند.

آرایافر عنوان کرد: سه سخنران اصلی این کنفرانس مدیرعامل تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیرعامل تهیه و تولید مواد نسوز و یک پیشکسوت معادن استان خواهند بود.

وی با بیان اینکه سی و پنج درصد مقالات ارایه شده مربوط به داده‌های استان خراسان جنوبی است گفت: سه مقاله از اعضای هیات علمی گروه معدن استان و یک مقاله نیز از گروه زمین شناسی دانشگاه بیرجند به این کنفرانس ارایه شده است.

دبیر علمی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران ادامه داد: برپایی کارگاه آموزشی و نمایشگاه را از دیگر برنامه‌های جانبی این کنفرانس دو روزه در استان خراسان جنوبی خواهد بود.

وی افزود: در بحث تامین هزینه‌های این کنفرانس نیز حامیان مالی از بین شرکت‌های معدنی مطرح کشور جذب که بر اساس میزان حمایت به سه دسته حامیان طلایی، نقره ای و برنزی تقسیم بندی شده‌اند.

 دبیر اجرایی هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران نیز با اشاره به تشکیل هفت کمیته اجرایی گفت: این کمیته‌ها در بخش‌های مختلف تاکنون فعال و تلاش کرده‌اند زمینه خوبی برای برگزاری این کنفرانس فراهم شود.

سعید یوسفی استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغات هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران را یادآور شد و افزود: طراحی آرام و نشان کنفرانس، طراحی سایت، فراخوان دانشگاه‌های معدن و زمین شناسی و غیره از جمله فعالیت‌های این کمیته‌ها بوده است.

وی عنوان کرد:  نمایشگاه جانبی کنفرانس مهندسی معدن ایران نیز با بیست و یک غرفه پیش بینی شده که پنج شرکت از خارج استان برای حضور در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.

* ایرنا