بهره برداری یک کارخانه سنگ در سرخس

بهره برداری یک کارخانه سنگ در سرخس
  • 1398-11-19
  • .
یک کارخانه تولید و فرآوری انواع سنگ ساختمانی با سرمایه گذاری دو میلیون دلار در هشتمین روز از دهه مبارک فجر در منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حضور استاندار خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، کارخانه یادشده در زمینی به مساحت چهارده هزار و پانصد متر مربع و سوله ای به مساحت دو هزار مترمربع به بهره برداری رسید و توان تولید سالانه ده هزار تن سنگ خام را دارد و برای چهل نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.  

کشورهای عربی، آسیای میانه، روسیه، اوکراین و اروپا از جمله مناطق هدف صادرات این سنگها هستند.

همچنین افتتاح خط تولید فرآوری و بسته بندی برنج پاکستانی با هفتاد میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و چهارصد هزار دلار سرمایه گذاری ارزی و ظرفیت اشتغال پنجاه نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم طرح دیگری بود که با حضور علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس به بهره برداری رسید.

طرحهای دیگری که قرار است امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان سرخس به بهره برداری برسند عبارتند از مرحله نخست ایستگاه پمپاژ آب رسانی به سرخس، بازگشایی کریدور ترانزیتی بلوار شهید سپهبد سلیمانی، راه اندازی چاه هفتاد و هفت خانگیران به منظور استخراج گاز ترش، تکمیل شبکه آبیاری دوستی برای آب کشاورزی و کلنگ زنی ساخت و نصب دو دستگاه مخزن مایعات گازی تحت فشار در خانگیران.

سرخس در فاصله صد و هشتاد و پنج کیلومتری شمال شرق مشهد واقع است.

* ایرنا