لزوم حضور بیشتر تجار در نمایشگاه سنگ ایران

لزوم حضور بیشتر تجار در نمایشگاه سنگ ایران
  • 1398-07-29
  • .
مدیرعامل کنسرسیوم صادراتی استان یزد: نمایشگاه سنگ ایران در سطح بسیار خوبی برگزار می شود اما لازم است تجار و بازرگانان بسیار بیشتری در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

احسان مصطفائیان مدیرعامل کنسرسیوم صادراتی استان یزد در گفتگوی اختصاصی با نمایشگاه سنگ ایران اظهار داشت: حدودا چهارسال است که این کنسرسیوم راه اندازی شده و تقریبا تنها کنسرسیومی است که هنوز با قدرت به کار خود ادامه می دهد. با برنامه ریزی هایی که این کنسرسیوم انجام داده صادرات استان یزد سال به سال افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: شش کارخانه و دوازده معدن زیر مجموعه این کنسرسیوم هستند؛ به دلیل این اتحادی که به وجود آمده در تامین سنگ های مورد نیاز صادراتی هیچ گونه مشکلی نداریم.

وی تصریح کرد: تاکنون به کشورهای ارمنستان، گرجستان، عمان، قزاقستان، روسیه و عراق سنگ های فراوری شده استان یزد را صادر کرده ایم. مهمترین برنامه ما برای آینده حضور قدرتمندتر در نمایشگاه های بین المللی و افزایش صادرات است.

وی ادامه داد: جابجایی پول، عوارض، کشتیرانی و گران بودن مواد اولیه مهمترین مشکلات صادرات است که بسیاری از این مشکلات باید توسط دولت حل شود و بخش خصوصی توان حل کردن این مشکلات را ندارد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم درصدد هستیم تجارت الکترونیک صنعت سنگ را در استان یزد فعال کنیم. حدودا پنجاه درصد از تجارت های دنیا اینترنتی انجام می شود اما صنعت سنگ ایران بهره بسیار کمی از این تکنولوژی برده و لازم است این ضعف جبران شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه سنگ ایران در سطح بسیار خوبی برگزار می شود اما لازم است تجار و بازرگانان بسیار بیشتری در این نمایشگاه حضور داشته باشند.