عباس کربلایی: برای راه اندازی «هپکو» آماده ام

عباس کربلایی: برای راه اندازی «هپکو» آماده ام
  • 1398-07-17
  • .
عباس کربلایی یکی از کارآفرینان برتر استان مرکزی ضمن اعلام آمادگی برای ورود به مساله هپکو گفت: هدف من از این اقدام برطرف کردن مشکلات این کارخانه و فراهم کردن بسترهای لازم برای تولیدات ماشین آلات صادراتی در این کارخانه است.

عباس کربلایی یکی از کارآفرینان برتر استان مرکزی در گفتگوی اختصاصی با نمایشگاه سنگ ایران اظهار داشت:  در جلسه ای که با مسئولین ارشد استان مرکزی داشتیم در مورد «هپکو» هم صحبت شد و من آمادگی خود را برای ورود به مساله «هپکو» اعلام کردم. در صورتی که شرایط واگذاری «هپکو» مناسب باشد در این مورد اقدام خواهم خواهم کرد.

وی گفت: هدف من از ورود به مساله «هپکو» راه اندازی این کارخانه به بهترین شکل ممکن و ایجاد بسترهای لازم برای کار و تلاش درست و تولید محصولات صادراتی در این کارخانه است.

وی تصریح کرد: تا امروز که حدودا پنجاه سال از فعالیت حرفه ای من سپری می شود تا جایی که توانسته ام سمت تسهیلات بانکی نرفته ام، اگر قرار باشد که در مورد «هپکو» هم اقدامی را انجام دهم تا جایی که بتوانم سمت تسهیلات نمی روم، البته باید بررسی کنم ببینم شرایط واگذاری «هپکو» به چه صورت است.

وی ادامه داد: یکی از مشاغل اصلی من ماشین آلات سنگین و تجهیزات آن است که بسیاری از این ماشین آلات سنگین از خارج وارد می شود، این کار تخصص سی ساله من است و به خوبی با نیازهای معدنکاران و قطعات و ماشین آلاتی که مورد نیاز این صنعت است آشنایی دارم.

وی ادامه داد: حدودا شش هزار معدن سنگ در ایران وجود دارد که عمده ماشین آلات این بخش از خارج وارد می شود، با راه اندازی «هپکو» این بازار می تواند در اختیار تولیدات ایرانی باشد و وابستگی ما را به خارج کم کند.

وی تصریح کرد: برای تولید ماشین آلات سنگین نگاه باید به این سمت و سو باشد که بتوانیم محصولات صادراتی تولید کنیم و نگاهمان فقط معطوف به بازارهای ایران نباشد. اگر قرار است ماشین آلات سنگین تولید شود باید عملکرد مانند «کوماتسو» یا «کاترپیلا» باشد که محصولات خود را به همه جای دنیا عرضه می کنند.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر ماشین آلات سنگین که یکی از حرفه های اصلی من است در حوزه استخراج سنگ از معدن هم فعالیت دارم. معدن چینی الیگودرز، تراورتن حاجی آباد، آتشکوه شهرستان محلات، چینی لایبید، مرمریت جوشقان، تراورتن طرق و سیمان لوشان از جمله معادن فعال ما است.

عباس کربلایی گفت: همچنین هتل آریا را روی تپه اول شهرستان محلات احداث کرده ایم که انشاء الله سال دیگر راه اندازی می شود و چهارده هزار متر زیر بنا دارد. این هتل پنجاه و هشت اتاق دارد و با راه اندازی آن می توان امیدوار بود که بخش عمده ای از مشکلات اسکان شهرستان محلات مخصوصا در زمان برگزاری نمایشگاه برطرف شود.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات ما احداث تالار نیما با ظرفیت هزار و چهارصد نفر است. همچنین حدودا یک سال است که ساخت پارک آبی دوازده هزار متری را در شهر نیم ور آغاز کرده ایم که حدودا دو سال دیگر به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تجربه ای که در زمینه ماشین آلات سنگین دارم نمایشگاه فروش ماشین آلات، قطعات و تایرهای ماشین آلات سنگین را به وسعت بیست و سه هزار متر در شهر نیم احداث کردم.  احداث مدرسه  در مجتمع مسکونی مسکن مهر شهرستان محلات از دیگر اقدامات حقیر است. این مدرسه در سال 1395 افتتاح شد و تاکنون با موفقیت به فعالیت خود ادامه داده است.

وی گفت: با توجه به نیاز شهر نیم ور به خدمات درمانی درمانگاه شبانه روزی نیم ور را به مساحت دو هزار و پانصد متر احداث وعلاوه بر تجهیز درمانگاه به لوازم پزشکی تعهد کردم حقوق شیفت شب این درمانگاه را پرداخت کنم. 

وی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات شهر نیم ور کمبود محیط های فرهنگی ورزشی است، در این راستا بسترهای لازم برای «احداث خانه کشتی» به مساحت هزار و دویست متر فراهم شده است. ساخت این خانه کشتی توسط مهندسین آغاز شده و تا دو سال آینده راه اندازی خواهد شد.