ضرورت تعامل با بخش خصوصی صنعت سنگ برای حفظ جایگاه استان مرکزی

ضرورت تعامل با بخش خصوصی صنعت سنگ برای حفظ جایگاه استان مرکزی
  • 1398-07-17
  • .
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی: با توجه به ظرفیت استان در زمینه تولید سنگ ضرورت دارد در تعامل با بخش خصوصی و فعالان این بخش، جایگاه مطلوب استان در این زمینه حفظ شود.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، محمدرضا حاجی پور روز سه شنبه در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران درشهرستان محلات، اظهار داشت: این نمایشگاه در شرایطی برگزار می شود که علی رغم تحریم های ظالمانه، در حوزه معدن استان مرکزی کارهای مطلوبی در حال انجام است و در حوزه سنگ نیز در استان با رونق خوبی مواجه هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: شهرستان محلات از پتانسیل خوبی در استخراج و تولید سنگ تراورتن برخوردار است به طوری که در سال های گذشته در جهان جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی بیان کرد: استان مرکزی از همدلی خوبی بین بخش خصوصی و بخش دولتی برخوردار است و با تشکیل شورای سیاست گذاری در سنگ استان با حضور حداکثری و تشکیل شورای معادن استان با حضور استاندار توانستیم به هم فکری و نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در دوازدهمین نمایشگاه سنگ محلات بیش از شانزده استان کشور حضور پیدا کردند و هفتاد شرکت تولید کننده ساخت تجهیزات فرآوری و مجموعه های فرآوری نیز همکاری می کنند.

حاجی پور افزود: برای برگزاری این نمایشگاه از سه ماه گذشته جلسات مداوم برگزار و مشکلات فعالان حوزه سنگ استان مرکزی احصا شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با توجه به ظرفیت استان در زمینه تولید سنگ ضرورت دارد با تعامل با بخش خصوصی در نحوه سیاست گذاری برای حفظ جایگاه مطلوب استان در این حوزه اقدامات لازم انجام شود.

* مهر