تجلیل از خانوده‌‌های شهدا در نمایشگاه سنگ ایران

تجلیل از خانوده‌‌های شهدا در نمایشگاه سنگ ایران
  • 1394-06-04
  • .
مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران: اگر ایستادگی همه ملت بویژه شهداء، جانبازان و ایثارگران نبود، امروز نمی توانستیم در چنین آرامشی فعالیت های فرهنگی و صنعتی خود را ادامه دهیم.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، محمد حلاجیان مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران با اشاره به هم دلی و همزبانی مسئولین و بخش خصوصی برای تکیه بر اقتصاد داخلی کشور گفت: با همراهی مسئولان، زمینی برای برپایی هشتمین نمایشگاه سنگ محلات اختصاص داده شده که پس از اجرایی کردن فازاول سعی و تلاش خواهیم کرد تا وسعت نمایشگاه را افزایش دهیم و این نمایشگاه را به بزرگترین نمایشگاه سنگ در خاورمیانه تبدیل کنیم. آن چیزی که در نزد فعالان صنعت سنگ این منطقه بسیار اهمیت دارد نزدیک کردن این نمایشگاه به استانداردهای موجود در دنیا است.

وی در ادامه با اشاره به توجه این نمایشگاه به بحث فرهنگ و لزوم توجه به ایثارگری ها، جانبازی ها و دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس افزود: ایستادگی و مقاومت ملت ایران درطول هشت سال دفاع مقدس ستودنی است، اگر ایستادگی همه ملت بویژه شهداء، جانبازان و ایثارگران نبود، امروز نمی توانستیم در چنین آرامشی فعالیت های فرهنگی و صنعتی خود را ادامه دهیم. همه ما مدیون و مرهون ایثارگری شهداء و جانبازان عظیم الشان در طول دوران دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه های مختلف مرهون خون پاک شهداء و ایثارگری جانبازان عزیز است.

وی افزود: مردم شهرستان محلات وشهر نیم ور حضور پر رنگی در دوران هشت سال دفاع مقدس داشته اند که تعداد قابل توجه شهداء و جانبازان و آزادگان سرافراز این دو شهر نشان دهنده این موضوع است. حضور خانواده های شهداء در برنامه های مختلف هشتمین نمایشگاه سنگ شهرستان محلات و شهر نیم ور پیش بینی و اجرا خواهد شد. ایثارگران و خانواده شهداء ولی نعمت های ما هستند، تکریم و تعظیم شعائر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر همگان واجب است.

وی با اشاره به حضور پر رنگ خانواده های شهداء و جانبازان و آزاداگان در عرصه مختلف صنعت اظهار داشت: اکثر کسانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس حضور داشتند و با روحیه بالا در جبهه های حق علیه باطل می جنگیدند امروز با همان روحیه در عرصه صنعت فعالیت می کنند و با کارآفرینی و ایجاد بسترهای مناسب برای کار و تلاش، همه همت خود را به کار بسته اند تا بیکاری و فقر که عامل بسیاری از مفاسد است را ریشه کن کنند. 

مدیر کنسرسیوم صادراتی سنگ ایران با اظهار داشت: با هماهنگی نماینده محترم شهرستان محلات هماهنگی های لازم برای حضورحجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران، معاون اجرایی رئیس جمهور جناب آقای شریعتمداری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی جناب آقای مسعود سلطانی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای علی ربیعی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای ابوالحسن فیروزآبادی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم جناب آقای وحید احمدی و دیگر مسئولان بلند پایه نظام در نمایشگاه جهت تجلیل از خانواده های شهدا و بازدید از نمایشگاه فراهم شده است،  تمرکز بخش فرهنگی نمایشگاه دفاع مقدس است.

وی در مورد برنامه های عمرانی نمایشگاه توضیح داد و افزود: شصت هزار متر مربع این نمایشگاه به فضای سرپوشیده و هشتاد هزار متر به فضای باز اختصاص داده شده است. امکانات هتلینگ نمایشگاه شامل خدمات رفاهی و رستوران و پارکینگ خواهد بود، همچنین مرکزی برای رشد و توسعه صادرات ایران و مرکزی هم  برای تحقیقات و فعالیت های آزمایشگاه مربوط به این صنعت درنظر گرفته خواهد شد. گمرک، بانک، سالن اجتماعات سرپوشیده و باز از دیگر امکاناتی است که در این نمایشگاه دائر خواهد شد. احداث سالن اجتماعت  ده هزار نفری از دیگر برنامه های عمرانی این نمایشگاه است که به میزان بسیار زیادی می تواند کمبودهای ما را در زمینه نیاز به داشتن سالن های اجتماعات بزرگ جبران کند.

* دفاع پرس