معادن ایران یکی از کلکسیونهای زیبای سنگ جهان

معادن ایران یکی از کلکسیونهای زیبای سنگ جهان
  • 1395-04-09
  • .
مدیر عامل گروه کارخانجات سنگبری سنگستان: معادن ایران یکی از کلکسیونهای زیبای سنگ در جهان است. ما بهترین، زیباترین و متنوع ترین سنگها را در اختیار داریم که باید قدردان آن باشیم. ما باید این نعمت را با هنر آمیخته کنیم و آنگونه که شایسته است به دنیا عرضه نماییم.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، عباس آذرنوش مدیریت شرکت سنگستان شهرستان  محلات (از مشارکت کنندگان ایرانی در نمایشگاه مسکو) اظهار داشت: گرچه برای شرکت در این نمایشگاه با موانع زیادی روبرو شدیم اما با کمک مدیریت نماینده نمایشگاه (یوستون) و انجمن سنگ و وحدتی که بین شرکتها وجود داشت توانستیم این مشکلات را از سر راه برداریم. البته این اولین تجربه حضور در این نمایشگاه و بویژه در این کشور بود که بسیار دلگرم کننده و باشکوه انجام گرفت.

آذرنوش با تاکید بر شکل پاویون ایران بعنوان نگین این نمایشگاه، بیان کرد غرفه های ایرانی در این نمایشگاه توانستند بسیار خوش بدرخشند که این نتیجه همکاری و وحدت بین افراد بود.

وی با اشاره به قوانین پیچیده و بسیار سختی که روسیه برای واردات سنگ به کشورخود دارد افزود: اگرچه ورود انفرادی به بازار این کشور بسیار سخت و نفوذناپذیر به نظر می رسد اما با وحدت گروهی می توانیم موفقیتهای قابل ملاحظه ای بدست آوریم. از آنجائیکه در بافت شهری این کشور زیاد از سنگ استفاده نشده این بازار به سنگهای وارداتی نیاز دارد و در واقع بازار بکری برای ورود سنگ جهت شهرسازی دارد که ایران می تواند به دلایل زیادی بهترین گزینه برای واردات سنگ روسیه باشد.

وی ضمن درخواست از توجه مسئولین به صنعتگران ایرانی بویژه صنعت سنگ، از آنها خواست که با حمایت بیشترخودشان از این صنعت باعث کسب رونق اقتصادی کشور و سهولت راههای تجارت بین دو کشور باشند تا این حوزه نیز بتواند افتخارآفرین کشور باشد. که این امر منجر به کارآفرینی و ارزآوری برای کشور است. ما باید جایگاه توان صادراتی و تولیدات خود را  به دنیا نشان بدهیم تا به یکی از بزرگترین صادرکنندگان سنگ به دنیا تبدیل شویم.

مدیر سنگستان شهرستان محلات ضمن توجه به ان نکته که در حال حاضر با شروع نمایشگاه، بیشتر در حال شناساندن و معرفی سنگ ایران به این کشور هستیم اما باید راههای ورود به بازار و نحوه دستیابی به مشتری و فروش محصولات خود در این بازار را در مرحله بعدی مدنظر قرار دهیم.

آذرنوش گفت: درست است که پیش از این نیز صادرات به این کشور انجام گرفته ولی تا بحال سابقه حضور و معرفی تنوع سنگ ایرانی را در این سطح و حجم نداشتیم. البته با گذشت دو روز از نمایشگاه بازدیدها بسیار خوب بوده ولی سنگ ایران در این مرحله هنوز نابالغ است و باید به رشدی که قابل انتظارمان است برسیم که این کمک مسئولین دو کشور را می طلبد تا دست یابی به این هدف را برایمان تسریع و تسهیل نماید.

مدیر سنگستان شهرستان محلات، حضور یکپارچه شرکتهای ایرانی را بشکل پاویون در نمایشگاههای خارجی، رمز اصلی موفقیت تجار دانست و افزود: با وجود سابقه شرکت در نمایشگاههای خارجی متعدد شرکت سنگستان، اما این تجربه گروهی، می تواند موفقیت چشمگیری را به همراه داشته باشد که از هم اکنون ملموس به نظر میرسد.

وی با اشاره به موفقیت و موقعیتی که کشور ترکیه در این چند سال اخیر در امر صادرات توانست بدست آورد حضور یکپارچه و وحدت گروهی و دوستانه آنها با یکدیگر دانست.

وی خاطرنشان نمود: کشورهای خارجی تاکنون توانسته اند با مرکزیت دولتشان و با یکپارچگی خود به موفقیتهای چشم گیری دست پیدا کنند.

عباس آذرنوش با تکیه بر انسجام دولت و صنتعگران، پیمودن پله های ترقی را دور از ذهن ندانست و افزود: پاویون ایران در مسکو اولین تجربه منسجم ما بود که با کمک انجمن سنگ شکل گرفت طوریکه در این نمایشگاه زیباترین غرفه ها و بهترین جایگاه را کشور ایران کسب نمود. وی از انجمن سنگ ایران خواست برای برنامه های آتی نیز به همین منوال شرکتها را دورهم جمع کند تا به شکل یکپارچه ، مشکلات حضور در نمایشگاه را بهتر مدیریت و حل و فصل نماید.

وی همچنین از مدیریت مجموعه یوستون و خدماتی که برای حضور در این نمایشگاه انجام داده قدرانی نمود و بار دیگر به وحدت و پشتیباتی صنعتگران از هم ، تکیه کرد و گفت رقابت بین شرکتها همیشه وجود داشته اما این رقابت باید سالم و دوستانه باشد.

وی در پایان به این نکته اشاره نمود که معادن ایران یکی از کلکسیونهای زیبای سنگ در جهان است. ما بهترین، زیباترین و متنوع ترین سنگها را در اختیار داریم که باید قدردان آن باشیم. ما باید این نعمت را با هنر آمیخته کنیم و آنگونه که شایسته است به دنیا عرضه نماییم.

وی همچنین از دولت، انجمن سنگ و یوستون، خواست تا تلاشهای مضاعفی در همین راستا انجام گیرد تا شاهد موفقت ایران در بازارهای جهانی باشیم و به دنیا نشان بدهیم که ایران نیز می تواند در دنیای صنعت سنگ حرفهای زیادی برای ارائه داشته باشد.

* یوستون