تجمیع نمایشگاه های سنگ کشور در شهر نیم ور

تجمیع نمایشگاه های سنگ کشور در شهر نیم ور
  • 1394-07-24
  • .
مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی از پیگیری مراحل بین المللی شدن نمایشگاه سنگ محلات و نیم ور در دوره های آتی خبر داد.

به گزارش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران، محمدرضا حاجی پور عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه هشتمین نمایشگاه سنگ شهرستان محلات و نیم ور اظهار داشت: با توجه به جایگاه شهرستان محلات و نیم ور، مراحل اداری ثبت جغرافیایی منطقه ای، استانی، ملی و بین المللی این نمایشگاه آغاز شده تا در دوره های آتی نمایشگاه های سنگ کشور در شهرستان محلات تجمیع شوند.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی حضور سفرا و رایزن های اقتصادی خارجی را در نمایشگاه سنگ ایران مثبت ارزیابی کرد و افزود: بخش خصوصی باید با حضور فعال در بازارهای بین المللی پتانسیلها و ظرفیت های استان مرکزی را در زمینه معادن و فرآورده های معدنی فعال نماید.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه قدم موثری در جهت معرفی توانمندی های صنعت سنگ استان مرکزی به ویژه شهرستان محلات به عنوان پایتخت سنگ ایران بود.

حاجی پور ادامه داد: آماده سازی سایت نمایشگاه در کمتر از سه ماه نشان از توانمندی های بخش خصوصی در زمینه انجام پروژه های مختلف در کشور دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به حضور خانواده های شهدا در مراسم اختتامیه نمایشگاه سنگ ایران تصریح کرد: این ثبات و امنیتی که امروز در کشور شاهد هستیم و همه تلاش ما در زمینه جهاد اقتصادی و سیاسی کشور مرهون ایثار شهدا و خانواده های آنها است.

در پایان این مراسم از خانواده های شهدای نیم ور و عوامل اجرایی نمایشگاه سنگ ایران با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

هشتمین نمایشگاه سنگ ایران از نوزدهم تا بیست و دوم مهرماه سال جاری با حضور سیصد شرکت داخلی و خارجی توانمندی‌های صنعت سنگ کشور را به نمایش گذاشت و ده درصد از این شرکت‌ها از کشورهای ایتالیا، چین، ترکیه، آلمان و سایر کشورهای خارجی در این نمایشگاه شرکت کرده‌ بودند.

* مهر