تولید کاغذ از سنگ‌ آهک در شاهرود

استاندار سمنان با اشاره به آمادگی این استان برای همکاری با سرمایه‌گذاران وعده داد: سرمایه گذاران مشکلی در این استان نخواهند داشت و مسوولان اجرایی استان همه تلاش خود را برای فراهم سازی بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در استان به کار گیرند.

داخلی‌سازی دو میلیارد یورو قطعه تا سال ۱۴۰۰

وزیر صمت: اگر کالای تولید داخل 10 درصد هم گران‌تر از مشابه خارجی باشد باید با فرهنگ‌سازی فضایی را مهیا کنیم که مردم متمایل به خرید آن باشند.

تهدید بازار صادرات کالای ایرانی با نوسان کیفیت

مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان استاندارد: نوسان کیفیت در برخی از کالاهای ایرانی منجر به از دست رفتن بخشی از بازار صادراتی آنها شده است.

غفلت از ظرفیت های قطب معادن کشور

آذربایجان غربی با دو معدن طلا، رتبه اول تولید سنگ های تزئینی و رتبه سوم تنوع مواد معدنی، یکی از قطب‌های مهم معدنی کشور به شمار می رود اما این ظرفیت سال‌هاست مورد غفلت واقع شده است.

۳۳ معدن کوچک مقیاس فعال شد

رئیس هیات عامل ایمیدرو: در راستای اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، تا ۲۱ مهر امسال، ۳۳ معدن احیا و فعال شد.

تکمیل چرخه کار معدن با فراهم کردن شرایط فراوری

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌جنوبی: چرخه کار معدن در خراسان‌جنوبی و شهر نهبندان با فراهم کردن شرایط فراوری تکمیل می‌شود.

عرضه سنگ‌های اصفهان با برند ایتالیا و چین در دنیا

رئیس انجمن سنگ اصفهان: امروز بسیاری از سنگ‌های موجود در اصفهان همچون لاشتر اصفهان با برند ایتالیا و برخی سنگ‌ها نیز با برند چین به بازار عرضه می‌شود.

واردات کافیست، از سنگ کاغذ بسازید!

کاغذ یکی از نیازهای مهم کشور بوده که در حال حاضر 90 درصد این نیاز از طریق واردات از دیگر کشورها تأمین و تنها 10 درصد در داخل کشور تولید می شود حال آن که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در این رابطه می توان گام های بلندی برداشت.

انجام ۶۰ درصد صادرات لرستان از منطقه ویژه ازنا

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان: ۶۰ درصد صادرات استان در منطقه ویژه اقتصادی ازنا انجام می‌شود.

بیمه و کشتیرانی مهمترین مشکلات صادرات

عضو هیات مدیره شرکت صنایع سنگ صدفکوه: محصولاتی که ما صادر می کنیم باید بیمه شوند تا اگر مشکلی برای این محصولات به وجود آمد هزینه ها و خسارت های ما پرداخت شوند اما این اقدام تاکنون برای ما انجام نشده است.

لزوم حضور بیشتر تجار بین المللی در نمایشگاه سنگ ایران

مدیرعامل کنسرسیوم صادراتی استان یزد: نمایشگاه سنگ ایران در سطح بسیار خوبی برگزار می شود اما لازم است تجار و بازرگانان بسیار بیشتری در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

معرفی سنگ مرمریت رز ماربل سلطنتی

مدیرعامل شرکت یاورسنگ گلپایگان: نام سنگی که از این معدن استخراج می شود «رز ماربل سلطنتی» می باشد و قیمت آن از تنی دویست هزار تومان شروع می شود و تا ششصد هزار تومان بالا می رود.

چک؛ یکی از بزرگترین مشکلات حوزه صنعت

مدیر فروش شرکت الماس صنعت خراسان: یکی از مهمترین مشکلات ما در حوزه صنعت، چک های برگشتی است. اگر چک ها معتبر شوند و یا تدبیری اندیشیده شود که چک ها برگشت نخورند ما در حوزه صنعت با مشکلات کمتری مواجه خواهیم بود.

صادرات صنایع تبدیلی سنگ ارم به چهار کشور دنیا

مدیرعامل صنایع تبدلی سنگ ارم: سنگ هایی که در کارخانه به صورت اسلب یا تایل برش داده می شوند عمدتا سیلور و تراورتن سفید هستند و این سنگ ها به ایتالیا، ترکیه، آذربایجان و عراق صادر می شوند.

صادرات صفا سنگ ایرانیان به چهار کشور دنیا

مدیرعامل شرکت صفا سنگ ایرانیان: سبد کالایی ما تکمیل شده و صادرات سنگ کوپ و اسلب خود را به کشورهای چین، هند، اروپا و کشورهای عربی آغاز کرده ایم. مهمترین مشکلات ما در حوزه صادرات جابجایی پول و کشتیرانی است.

تاثیر بازار سنگ بر رشد تولید ناخالص داخلی

نائب رئیس انجمن سنگ ایران: خوشبختانه صادرات سنگ در ۵ سال گذشته همواره رو به رشد بوده چنانکه صادرات سنگ بریده در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، به میزان ۱۴ درصد رشد کرده اما آنچه محل ایراد است اینکه شرایط موجود با داشته‌ها و ظرفیت‌مان همخوانی ندارد.

راه‌های نرفته برای ظرفیت‌سازی سنگ‌های تزئینی

مشاور معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت: ایران در بخشی از منطقه زمین‌شناسی قرار گرفته که به بهشت گوهرشناسان معروف است و یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان از نظر انواع ذخایر سنگ‌های قیمتی به‌شمار می‌رود.

استخراج سالانه ۷۰ هزار تن مواد معدنی در نقده

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده: در حال حاضر سالانه ۷۰ هزار تن انواع مواد معدنی از معادن فعال این شهرستان استخراج می‌شود.

بهره برداری از معدن گرانیت قرمز مراغه در سال آینده

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه از پایان عملیات اکتشاف معدن گرانیت قرمز موجود در محدوده روستای جوکی بیژن این شهرستان تا پایان تیرماه سال آینده توسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: بهره برداری از این معدن شهریورماه سال آینده آغاز خواهد شد.

چالش بهره‌ برداری قانونی معادن با معارضین محلی

بهره‌برداری از معادن کشور در چند دهه اخیر با پدیده معارضین محلی روبرو بوده که این امر نقش مخربی در سیاست رونق تولید و بهره‌گیری از مواد اولیه معادن داشته، بر این اساس، برنامه‌ریزی جدی و برخورد با این رویه رو به گسترش، ضروری است.

تعداد: 982
جستجو